Jde přemístit Program Files z C: na D:?

Od: Datum: 20.08.12 11:14 odpovědí: 11 změna: 21.08.12 14:33

Zdravím, brácha mi donesl ntb Asus a zjistil jsem že to má celý divný :D Má 2 disky, C: a D: . Disk C je menší (120GB) a disk D má 150GB. Jenže on má všechno na disku C který už má skoro plný. Proto se ptám jestli jde nějak přemístit Program Files z C na Déčko?. A jestli se dá složka user taky přemístit. Disk C bych pak rozdělil, nechal bych tam potřebné místo pro Windows a zbytek místa bych dal k D. V ntb je je Windows 7 64 bit. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dusivk
Datum: 20.08.12 11:25

Bavíme se o Windows 7?

Já to dělám tak, ež Program Files nechávám na disku C:, ale přesouvám Dokumenty,

Vytvořím na disku D: složku Dokumenty a pak na ploše na složku Dokumenty kliknu pravým a zvolím "Pŕesunout" av yhledám nový cílový disk, potvrdím přesun všech souborů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.08.12 11:25

Programy (Program Files) sice presunout lze, ale vetsina jich po tomto zasahu prestane fungovat, slozka user jsou defacto uzivatelske profily, jejim presunutim PC dorazite uplne.

Lze presunout z C na D dokumenty uzivatele (budou prave v te slozce users) coz by bylo naopak nanejvys vhodne.

P.S: obycejny NTB jiste nebude mit fyzicky 2 HDD, je tam jen1 rozdeleny na 2, delit ho na 3oddily nema valny smysl

P.S.2:podle Vaseho popisu si nejsem jist, zda vubec mate poneti jak win funguji a co se kde nachazi, takze se v PC pokudmozno nehrabejte vubec

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.08.12 11:36

1. stáhni si program typu CCleaner (např.: http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/) a promaž tempy, cookies apod - uvidíš, jak se disk uprázdní... ;)

2. ze 120 GB ´dat´ bude pravděpodobně většina ´uživatelských´ - fotky, filmy... Ty přesuň na D: (do rozumně vytvořené struktury, aby se v tom pak brácha vyznal)

3. má-li nějaké programy nainstalované zbytečně (na otestování, ze zvědavosti atd.), odinstaluj je

4. znovu spusť CCleaner a pročisti opět, včetně registrů

5. spusť defragmentaci

A velmi pravděpodobně bude disk ´uklizen´...

ProgramFiles ani jiné systémové složky nepřesouvej - není to tak jednoduché (musí následovat editace registrů) - a nebo se rovnou připrav na reinstalaci počítače! *smich*

doplněno 20.08.12 12:18:

Brunclik: není (velmi pravděpodobně) programy reinstalovat - C: je dost velké (120 GB je na systém a programy obvykle ažaž) , aby po ´uklizení´ dat a ´smetí´ nebylo plné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brunclik*
Datum: 20.08.12 12:08

Odinstalovat programy z C: a znovu je nainstalovat na D:, filmy, mp3 a podobné přesunout třeba na externí HD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dzi
Datum: 20.08.12 13:42

Dík všem :)

Od: romejka
Datum: 20.08.12 14:59

Mám podobný problém. Jedná se o stolní počítač. Mám HDD o malé kapacitě /100Gb/ a navíc rozdělený na C/D v poměru 50:50. Bohužel ještě k tomu opačně. Na Céčku fotky aj. zbytné soubory a na Déčku systém /Vistu/. Tím pádem Cé je soustavně plné a Dé pořád prázdné. Ač mám externí HDD a ukládám na něj filmy i fotky, stejně mám to Céčko pořád na doraz. Poradíte jak to udělat abych nemusela přeinstalovávat? Moc tomu totiž nerozumím. Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 20.08.12 15:05

Nahrajte si některé fotky a podobné na Skydrive, kde máte 7 GB zdarma, je to Vaše soukromé úložiště. Navštivte Skydrive.com. Musíte mít ale Windows Live ID. To ale není problém si zdarma založit.

Můžu se jen zeptat, kdo Vám dělal počítač? Instalovat jediný systém na oddíl D: je nestandardní a 100GB disk rozdělit 50:50 taky ne. 50GB je pro systémový oddíl v tomto případě docela dost, stačila by povolička. Zbytek by byl na data. programy ˇby šly buď na systém nebo na třetí oddíl )třeba v poměru 25:50:25)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romejka
Datum: 20.08.12 15:11

Já nepotřebuji přemístit fotky aj. Na ty mám externí HDD 1,5Tb, Kdo mi to dělal vám mohu sdělit, ale jméno vám nic neřekne. No byl to švagr a pomlouvat rodinu není dobré. Příště beru radši profíka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 20.08.12 15:21
Mě šlo o to, jestli to udělali v servisu... Budete to muset odvézt do servisu, protože sama si disk nepřerozdělíte a operační systém nenainstalujete.
Určitě si zálohujte všechna data o která by jste nechtěla přijít.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: romejka
Datum: 21.08.12 12:32

A co se stane když dám z toho Céčka překopírovat třeba Program files, nebo jiné soubory na Déčko? Pak to na tom Céčku smažu a bude místa dost ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 21.08.12 14:33

Už to psali výše - složku Program Files nelze přesouvat či kopírovat a následně z původního umístění smazat, protože by byly porušeny vazby na registr a 95% programů by nefungovalo, zbytek by taknějak se možná rozjel.

Řešení je ty programy klasicky odinstalovat (ne smazat složku z disku!) a znovu nainstalovat na jinou jednotku, ve vašem případě na Déčko.

Též nelze přesouvat složky Documents and Settings, Users, Recycler nebo System Volume information.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.