Počítač se nechce zapnout

Od: Datum: 20.08.12 03:15 odpovědí: 3 změna: 20.08.12 11:06

Zdravím Vás. Mám problém se zapnutím počítače. Když ho zapnu, tak v něm jen hučí a nic se neděje. Jednou mi to tak udělalo, ale asi na pátý pokus se rozjel, jenže teď se nerozjel ani po hodině :( Počítač je stolní. Děkuji za jakoukoliv pomoc! S pozdravem Filip


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.12 07:49
avatar

na 80% špatná základní deska, pokud je starší než 3 roky, tak % navyšuju :) počítejte s cenou cca 1.000 - 1.500,- (za novou) + to že už nebude umět co má, takže se toho bude muset měnit více, ale záleží a stáří. Nebo koupit starší, na rok než odejte i ta.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bena*
Datum: 20.08.12 09:03

Máte v počítači maličký repráček? Často bývává dole na bedně počítače - http://marknet.narod.ru/pc/speaker.jpg nebo přímo na základní desce - http://ww2.justanswer.com/upl…02_204843_foxconn_speaker.jpg

Pokud máte repro tam máte a je zapojené, tak je základní deska v háji a je nutné koupit novou a asi i spolu s procesorem.

Pokud tam repro není nebo není zapojené, tak zapojte nebo aspoň vytáhněte všechny karty a paměti RAM, znovu je tam zapojte a vyzkoušejte. Selže-li, pak koupit novou základní desku.

S výběrem nové základní desky Vám mohu pomoct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.08.12 11:06

Pokud tahle situace nastala ´sama´ (tedy nic jsi v počítači v poslední době neměnil a nenastavoval), zkus počítač otevřít a vyndat postupně všechny karty a vložit je zpět, vyndat RAMky (a opět je vrátit), rozpojit a znovu zapojit všechny konektory - leccos se může časem ´uvolnit´. A přitom můžeš vysát prach.

Pokud by to nepomohlo, je lepší odnést kisnu do servisu, kde ti řeknou, co skutečně odešlo - měnit komponenty jen tak (pokud je musíš kupovat a moc tomu nerozumíš), se může docela prodražit. Až budeš závadu znát, koukni na web po cenách součástek a nebo se přijď znovu zeptat.

Pokud jsi ale v počítači něco měnil, jako první dej změny zpět!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.