Příkaz pro napojení se na webovou stránku?

Od: Datum: 18.08.12 16:39 odpovědí: 5 změna: 26.08.12 16:51

Dobrý den. Pokouším se v rámci školního projektu vytvořit aplikaci, která bude pracovat s daty staženými z internetu. Jelikož jsem začátečník, potřeboval bych poradit příkazy (PHP, Java či syntakticky podobné), s jejichž pomocí se program připojí na danou internetovou stránku a vrátí část jejího zdrojového kódu. Nebo klidně celý, filtrování informací už pak nějak dořeším, ale hlavní problém je, jak se vůbec program připojí na danou adresu na internetu. Budu vděčný za jakékoliv cenné informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 19.08.12 00:30
avatar

Co je cílem školního projektu? Napsat aplikaci, která bude stahovat data, nebo aplikaci, která je zpracuje? Jestli stahování, hledej něco kolem protokolu http. Jestli je požadavkem zpracování dat a jejich stažení je jen nutností, aby bylo co zpracovávat, asi bych pro začátek použil hotový program: v Linuxu třeba konzolový prográmek wget (zavolá se wget http://nejaka_domena/nejaky soubor a on ten soubor stáhne), ve Windows nevím, ale určitě se něco podobného dá sehnat také.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: p537q346
Datum: 26.08.12 14:21

Dejme tomu, že do kódu aplikace napíšu seznam adres webových stránek. Aplikace se pak na každou z nich připojí a stáhne její zdrojový kód, dejme tomu v podobě textového souboru, na disk (třeba na plochu). Jestli to bude v rámci desktopové aplikace, nebo třeba jako dávkový soubor (spustím soubor .bat a ten stáhne textové soubory), nebo v prohlížeči načtením php skriptu z disku přes Apache, to už je celkem jedno.

Datum: 26.08.12 16:51
avatar

Tak chcete ji dostat hotovou (proč že nepoužijete ten wget nebo obdobné..?), nebo máte za úkol ji vytvořit (čemu rozumíte, v čem to chcete udělat, které řešení si odůvodníte a obhájíte jako vlastní..)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukassonn*
Datum: 19.08.12 00:38
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 00:49
avatar

Nemáte zadané, v čem se to má udělat? Ani pro jaký OS? A může to dokonce běžet na webu v php? Tam by to bylo asi sotva na pár řádků..

Třeba v C vytvořit socket (http://beej.us/guide/bgnet/ou…/html/multipage/syscalls.html, http://beej.us/guide/bgnet/ou…l/multipage/clientserver.html, v podstatě se to dá víceméně celé opsat), identifikovat server, připojit se, poslat http request komplet jako string (včetně hlavičky a všeho), poslouchat a čekat na odpověď, tu poskládat a vyparsovat z ní to, co chcete. Plus nějaké kontroly okolo.

Nebo viz další, http://www.prasannatech.net/2…ket-programming-tutorial.html, v takovém perlu máte hned i jednoduchou práci se získanými daty..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.