Formát MKV? titulky ve filmu?

Od: Datum: 18.08.12 14:05 odpovědí: 3 změna: 18.08.12 15:02
avatar

Dobrý den, zajimalo by mě, k čemu je dobrý formát mkv? a jestli se dá překonvertovat do avi? (jak dlouho to trvá?) a jeslti ho umi přahrát VLC? a ještě by mě zajimalo jeslti existuje nějaký program na to, že když budu mít film a k němu stažene titulky tak aby se ty titulky k tomu vložili a spouštěli se automaticky s tím? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: miniatura
Datum: 18.08.12 14:11

Formát mkv (matroska) slouží nejčastěji k archivaci HD a HDVD videí. Máte DVD 4,5GB ze kterého uděláte 700mb avi. Pak máte Blu-ray disk, který má třeba 40GB a uděláte z něho 4,5GB mkv. VLC umí přehrávat, ale záleží na vybavení počítače, protože taková videa jsou náročnější. Titulky si pojmenuje stejně jako film (mimo koncovku) a například VLC je vám spustí automaticky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 18.08.12 14:49
Jen doplním, že to umí přehrát i Windows Media Player, který je součástí Windows. Musíte ale doinstalovat kodeky, například CCCP. Pak by neměl být problém.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 15:02

Jak už psali rádci přede mnou - MKV neboli matrjoska je kontejnerový formát výborný na uchovávání filmů ve vysokém rozlišení.

Překonvertovat do AVI samozřejmě půjde - délka konverze je závislá na výkonu počítače a velikosti zdrojového souboru. Je to ale škoda dělat, jelikož výsledný AVI soubor bývá zpravidla větší, než původní MKV. Navíc MKV ze své podstaty kontejneru může obsahovat několik audiostop, stejně jako několik stop s titulky.

Co se týká vkládání titulků do filmu... existuje na to samozřejmě několik různých softwarů. Já osobně používám Freemake Video Converter - http://www.freemake.com/free_video_converter/ který umí vzájemnou konverzi různých formátů, konverzi dle zvoleného cílového přístroje (ipod, atd.) A mimo jiné umí spojovat i dva videosoubory v jeden, nebo případně do videosouboru vložit titulky či jinou audiostopu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.