Jak smazat systémový oddíl

Od: Datum: 18.08.12 10:22 odpovědí: 4 změna: 18.08.12 12:02

Zdravim, mám 1HDD rozdělan na 2. Na každém mám nainstalován windows, ale nemůžu jeden z nich smazat ani formátovat, jelikože mi to píše že je to systémový oddíl. Zkoušel jsem to i přenastavit v "Správa počítače" ale bez úspěchu. Co s tím?...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 18.08.12 10:34

Zkuste použít GParted live CD. Stačí ISo soubor vypálit na CD jako obraz disku ve vypalovacím programu, vložit do počítače, restartovat, nabootovat a můžeteneomezeně pracovat s diskem.

http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

Od: tojejedno
Datum: 18.08.12 11:29

GParted live CD jsem stáhl a vypálil, nabootoval, ale vůbec se mi nerozjede scan HDD, prostě to uplně spadne a konec. Nenačte se rozpiska HDD...

Od: bena*
Datum: 18.08.12 12:02

Zvláštní, to se mi ještě nestalo... Zkoušel jste to znovu? Není CD škráblé? Nejsou špatný RAMky? Jinak disky by to mělo najít všechny, jak SATA tak i PATA...
Tak jinak zkuste instalačku Windowsu jak psal mowla.

Od: mowla*
Datum: 18.08.12 10:56

Stačí použít instalačku Win - nabootovat z ní a postupovat podle pokynů instalátoru (nová instalace) až po volbu oddílu, kam instalovat. Další možností v této volbě je odstranění oddílu - takže odstraníš postupně oba oddíly, případně vytvoříš nový(é).

Nebo, jak píše Bena - použít nějaký partition manager, každopádně je ale nutné nabootovat ´odjinud´, ne z tohoto disku.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.