Zrychlení notebooku

Od: Datum: 16.08.12 08:41 odpovědí: 2 změna: 16.08.12 08:52

Dobrý den,poslední dobou se mi zdá že je můj notebook pomalejší a horší něž kdy byl.Kdyby někdo věděl jak ho mám zrychlit tak budu ráda.Děkuji ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 16.08.12 08:48

Doporučuju jednou za 14 dní pravidelně čistit počítač programem CCleaner. Jen při instalaci CCleaneru odškrtněte volbu instalovat google chrome. CCleaner je narozdíl od většiny jiných čističů bezpečný čistič a jeho použití je tak snadné, že se ani běžný uživatel nemusí bát ho používat. S CCleanerem vyčistěte jak disk, tak i registr. CCleaner je zdarma a v češtině.
Dále, v CCleaneru klikněte na Nástroje a v kategorii Odinstalovat se podívejte na to, co tam máte za programy. ty co nepoužíváte, odinstalujte. Pokud tam uvidíte slovo toolbar, tak to odinstalujte určitě. Pak klikněte na tlačítko Start (v CCleaneru) a podívejte se na seznam programů, co se spouští se startem systému. To, co nepotřebujete, deaktivujte(disable), případně po restartu systému zde v CClenaeru vymažte(delete).
Poté doporučuju defragmentovat disk, a to buď pomocí programu Defragmentace disku, který Windows obsahuje a který najdete v Start-Programy-příslušenství-Systémové nástroje-Defragmentace disku nebo pomocí programu Defraggler. Defraggler je stejně jako CCleaner zdarma, v češtině a od toho samého výrobce. Jen při instalaci Defraggleru odškrtněte volbu instalovat google toolbar.
Dobré by bylo nechat zkontrolovat počítač buď vaším antivirovým&antispyware programem nebo online programem ESET Online Scanner. Stačí do Internet Exploreru zadat tuto adresu: http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/online-scanner/ a můžete spustit celou kontrolu Vašeho počítače zdarma.
Nebylo by i na škodu, kdyby jste se podíval do Start-Ovládací panely-Systém-Upřesnit nastavení systému-Upřesnit-Výkon-Nastavení a nechal si jen zaškrtnuté následující efekty: Pužít stíny popisků ikon na ploše, Použít vizuální styly na okna a tlačítka (←pokud používáte Klasické nastavení, takové to šedé, tak to odškrtněte), Vyhladit hrany obrazovkových písem a Zobrazit položky Práce se složkou. Uvidíte, že to nebude vidět, když to takhle osekáte a zrychlí to načítání těch různých nabídek, když kliknete pravým tl. myši na soubor, a podobně.
Na závěr ještě jedno doporučení - Plocha - lidé tam často skladují vše možné. Jneže to, co tam je uložené, systém vždy načítá při svém startu do paměti a stále je tam drží. Proto na Plochu patří pouze nejpoužívanější spouštěče programů. Na plochu určitě nepatří obrázky, filmy, hudba a další velké soubory. Od toho je tam složka Dokumenty a její podsložky Hudba, Filmy a Obrázky. Zástpce těchto složek najdete i v Nabídce Start, takže jsou hned po ruce.
Pokud neucítíte zrychlení počítače, napište, nasadíme něco lepšího
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 16.08.12 08:52

Vyčistit - promazat soubory, které si systém (a další programy) ukládají na disk a neěkdy je neodmažou, např. za použití CCleaner (stáhnout si jej můžeš na http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/ ).

Zkontrolovat případné virózy (nemáš-li antivir, doporučuju Avast - zejména pro možnost spuštění testu před nastartováním Win - stáhnout se dá z http://www.slunecnice.cz/sw/avast-free-antivirus/ ).

doplněno 16.08.12 09:57:

BTW - je ještě jedna možnost zpomalení - přehřívání se ...

Vypni notes, otoč jej vzhůru ´nohama´, párátkem (nebo něčím podobným) zablokuj lopatky ventilátoru - jsou pod některou mřížkou odvětrávání (ale opatrně, pozor na zalomení) a vysavačem důkladně vysaj všechny větrací ´kanály´.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.