Při zapnutí se vypne

Od: Datum: 16.08.12 00:15 odpovědí: 11 změna: 18.08.12 09:58

Při zapnutí se vypne a nic se nedeje ( trochu jsem ho polil pivem) ale bezel dal tak 4 hodiny pak jsem odešel a vratil se za 8 hod a uz to nejde. Ukaze se logo Asus (intel) atd za praská to v něm a vypnese.Poradte co mam udelat.Dekuji Nechci ho davat hned do opravi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.08.12 00:23

Notes?

No - vypnout, vyndat baterku, rozebrat, vysušit a vyčistit - možná to pomůže (spíš ale ne)... Čím déle bude nevysušený, tím hůř. Čím déle bude zapnutý, tím se zvyšuje cena opravy...

doplněno 16.08.12 03:19:

Zkusil jsi to vypnout, vyndat baterku a rozebrat? - a teď se zapíná a vypíná sám... ROFL...

No - komu není rady...

*zed*

doplněno 16.08.12 09:46:

..."dej ho do lednice nebo vyfenuj ho nebo zmackni treba klavesu atd"... v případě polití notesu nefunguje - takové rady nejsou k ničemu... Pokud si na rozebrání netroufáš, dej jen do servisu čím dřív - čím kratší dibu kapalina na elektroniku působí, tím je vyšší šance na její záchranu...

doplněno 16.08.12 10:46:

Připomínáš mi jednoho bývalého kolegu - spadl mu mobil do umyvadla, tak mi hned volal, co má dělat - říkám - "vyndej baterku a nech jej na stole, až přijedu, kouknu na něj - a hlavně jej nezapínej!"... A co myslíš? - než jsem dorazil, zkusmo jej zapnul - co kdyby... A ono jo - mobil prsknul, jemně se zakouřilo a bylo po něm... Kdyby mne poslechl, mobil mohl žít dodnes...

*zed*

doplněno 16.08.12 10:58:

Stačí pár kapek na vhodném místě - a klidně může i hořet ´plamenem´ - ´dobře´ nalitý "panák" je ažaž...

A proč to dělá? - protože je někde zavlhlý...

Přečti si znovu, co jsem ti napsal - a s tím servisem neváhej...

doplněno 16.08.12 11:12:

No jo - kapalině může nějakou dobu trvat, než navzlíná - o to déle pak vysychá...

Zkus si to - vezmi dva hladké kusy průhledné folie (stačí mikrotenový pytlík), polož je na sebe a jednou hranou (jen okraj) je krátce smoč ve vodě - snadno můžeš pozorovat, jak voda mezerou mezi foliemi vzlíná. A pak je polož třeba na parapet a koukni druhý den, že voda mezi foliemi ještě je...

;)

Ohodnoceno: 2x

Od: michalpsb
Datum: 16.08.12 02:10

To jsem zkusil a furt stejný ( toho piva nebylo moc asi jeden malej panák a hned jsem ho obratil a nechal tak 15 min a utiral ho

Datum: 16.08.12 02:12

Prave tet se zapina a vypina sam

Datum: 16.08.12 09:35

Baterii jsem vyndal ale nechci ho rozebirat protoze tomu nerozumim jsem laik a chtel jsem treba radu tipu (dej ho do lednice nebo vyfenuj ho nebo zmackni treba klavesu atd)

Datum: 16.08.12 09:36

Je zaplej ale nejde klavesnice

Datum: 16.08.12 10:39

Moc dekuju ze jako jediný jsi mi alespon trochu poradil-la. Pravě jsem ho vypnul a zapnul 1- dobry

2- Chce to po me instalacní CD

3- Kdyz vyndam šnuru od nabijeni tak se sam vypne a zapne

Datum: 16.08.12 10:50

a nevis pros to dela zda se ze je suchej ale ta troch piva neni moc jako umyvadlo plny vody

Datum: 16.08.12 11:06

A proc potom jeste 4 hod sel a nic

Datum: 16.08.12 11:09

Ja vim jsem doterný ale ja chci opravdu opravit neco co se mi zda divný je to prenosný notebook tak s nim mohu jit treba ven tam je vlchko muze zacit prset a proto ho snad vyrobil mel by neco vydrzet pak muzu chodit venku z PC

Datum: 18.08.12 09:58

Tak uz se pomalu rozběhává ale stále některé kláves nejdou a tak mohu používat jen myš (cilka 3 dny sušení a mnoho dobrejch rad :hlavně tvá: mi moc pomohli Děkuji Michal

Od: petr130rs*
Datum: 16.08.12 11:07

Zdravím, ta samá zkušenost. Jedná-li se o notebook, tak jsem do něj vylil také pivo, běžel asi tak 5 sekund a vypnul se (ještě v něm lehce jakoby jiskřilo, ale pouze zvukem). Následně jsem z něho vyndal baterii, nechal vyschnout a donesl do servisu. Chlápek ho rozebral, prolil to nějakým spešl lihem a maká do dnes. Stálo mě to 600 peněz. *pivo*

Jinak mléko i ústní voda jdou také vylít (ne moje), ale vždy notebook dále pracoval.

Tak snad se to zas rozhejbe. *bezim*

doplněno 16.08.12 11:09:

- jinak se mi při pokusu tehdá zapnout ihned vypnul, cca zas do 5 sekund

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.