Extrní Hardisk, jak na něm, uchovat data?

Od: Datum: 14.08.12 22:31 odpovědí: 5 změna: 15.08.12 10:49
avatar

Dobrý den. Prosím o radu, nevím co s tím? Koupila jsem si Externí HDD, kam bych si mohla přenést, všechny složky a soubory z mého PC. Připojila jsem HDD k PC, udělala nějaké složky, kde se automaticky začalo něco přehrávat. Nevím, zda jsem napsala, správné názvy. Mám problém, na HDD mám vše, co je v PC. To je v pořádku. Problém mám, když něco vymažu v PC, jakmile zapojím HDD na PC, vymaže se mi vše, co jsem předtím vymazala v PC. Domnívala jsem se, že to, co mám na HDD, tam zůstane. Nedá se to nějak nastavit? Kde jsem udělala chybu? Snad jsem vše, dobře vysvětlila. Děkuji za rady.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.08.12 23:08
 

Obávám se, obávám - že jste spustila nějaký program pro synchronizaci. Automaticky - samo, se přehrávat nezačne nic. Takže primárním problémem je identifikace tohoto SW, sekundárním pak ukončení automatických synchronizací v okamžiku připojení externího disku. ;) Takový soft nejen odmazává, co vymažete na interním, ale aktualizuje soubory apod.

Nejjednodušší postup pro zazálohování obsahu disku je ruční zkopírování vybraných dat na ext. HD a posléze přidávání či odmazávání - opět ručně, ať máte o záloze přehled.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: viky®
Datum: 15.08.12 01:23
 
avatar

Dobré ráno, Synchronizaci -( nevím co to je) jsem mohla spustit. Nevím, jak to nyní udělat, aby data, která jsou vložena na HDD, zůstala. Co s tím nyní?

Od: mowla*
Datum: 15.08.12 10:49
 

Máte ještě všechna potřebná data na PC? - pokud ano, je možné se vrátit na začátek a zálohu udělat ručně - externí HD vymazat (příp. zformátovat) a nakopírovat na něj data ručně (např. pomocí Průzkumníka) - otevřete si dvě okna, v jednom zdrojový disk (s daty) a v druhém cílový, v prvním data určená k zálohování označíte a do druhého vložíte. Takto se nebude nic dělat ´samo´, budete mít kontrolu co v záloze je či není, co přidáte, co odmažete. Pokud budete mazat data ze zálohy, dat na PC by se to dotknout nemělo (aktualizace by měla být jednosměrná - i když, kdo ví - raději disk vymažte při připojení na jiném PC).

Druhou možností je identifikovat program, který synchronizaci provádí a ten překonfigurovat či ukončit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 14.08.12 23:57
 

Samo se Viky neudělalo, je to nastavené v systému, předpokládám, že se možná zeptal a bylo to odkliknuto. Nebo máš v počitadle příslušný program a zaregoval. Myslím, že to má i Firefox, i T commander. .Za normálních okolností se chová jako každý jiný disk, nezávisle. Kde to je nastaveno záleží na systému, nebo jaké jsou nainstalované programy.
Takto se může chovat synchronizovaně i USB disk.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 15.08.12 01:33
 
avatar

Dobré ráno, Buss. Vím, že vše odkliknu, pak čekám, co se stane. Hlavně, když se to zeptá v angličtině.

Dá se s tím, něco udělat? Nebo je to v nenávratnu?

To znamená, když něco vymažu na HDD, že mi vymaže to samé i v PC?

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.