Azbuka na notebooku

Od: Datum: 14.08.12 11:09 odpovědí: 3 změna: 14.08.12 14:11

Dobrý den.

Koupil jsem si nový notebook, ale je kompletně v azbuce. Zatím jsem v úvodní instalaci systému Windows 7 a chtěl bych vás požádat o radu, jak se azbuky zbavit a nastavit češtinu...

Děkuju

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 14.08.12 12:31

Při instalaci je většinou možný výběr jazyka a vždy výběr klávesnice. Pokud máte verzi Professional, Enterprise nebo Ultimate, můžete si jazyky měnit přes Windows Update, ale až nainstalujete systém.

Ještě se jen zeptám, to je notebook z šedého dovozu nebo co, že tam je azbuka?

Od: winci*
Datum: 14.08.12 13:01

No nic.. Asi jsem to úplně pokazil. Zkoušel jsem tam hodit místo toho základního systému svůj Windows 7 Ultimate z PC a teď jsou funkce notebooku strašně omezené (nefunguje WiFi, maximální rozlišení je 1024x768, atd.). Nutně bych potřeboval radu, jak mám postupovat.

Je možné, že je to šedý dovoz...

Od: bena*
Datum: 14.08.12 14:11

No ten WIndows 7 Ultimate z Vašeho PC máte pouze licenci na 1 počítač, ne? Takže správně by na dalším neměl být nainstalován. Teď k věci, budou potřeba nainstalovat ovladače grafické karty a wifiny. Jen se ještě zeptám - nemá náhodou notebook po straně páčku na zapnutí a vypnutí Wifiny? Pokud ano, zkontrolujte její pozici.

Nebo nechcete (aspoň zkusit) třeba Xubuntu Linux? Je zdarma, v češtině, myslím, že problém s ovladači nebude. Bootovací CD si uděláte skoro v každém vypalovacím programu, je to funkce Vypálit obraz disku (ISO). A návod na vytvoření bootovací flešky najdete zde: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/z%20flash%20disku

Jinak na tý Wiki.ubuntu.cz najdete plno návodů proUbuntu, Xubuntu a další *ubuntu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.