Instalace z Linuxu na Windows

Od: Datum: 13.08.12 12:49 odpovědí: 11 změna: 17.08.12 21:03

Ahoj, nainstaloval jsem si na starý počítač Linux Ubuntu 9.04, ale chtěl bych si opět nainstalovat Win XP, jenže když začnu bootovat z mechaniky. tak se jakože rozjede boot z CD, ale hned na to se nastartuje opět Ubuntu.Jinak to ještě píše: Grub loading stage 1.5

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 13.08.12 13:07

Opravdu jste si jist, že bootujete z mechaniky? Ono, když vložíte CD, tak mechanika si ho trošku rozjede.

Je to CD Windows XP originální?

Jinak bych na starý počítač dal buď starší, nicméně stále podporované Xubuntu 10.04 LTS (nebo pokud by počítač utáhl novější verzi Xubuntu, proč ne) nebo Lubuntu (klidně nejnovější 12.04). Více na www.xubuntu.cz nebo www.lubuntu.cz.

Staré Ubuntu není moc dobré řešení, za prvé tam nejsou novější verze programů a za druhé má méně ovladačů, než novější verze.

Od: martinek77
Datum: 13.08.12 14:54

Ano, bootuju z mechaniky. Na jiném PC funguje CD normálně.. I když do toho počítače dám jiný HDD (na kterém není linux), tak to funguje.. Prostě normálně se to chce načíst z cd, ale potom tam vyběhne ta hláška a naběhne Ubuntu..

Datum: 13.08.12 15:12

Dobře, tak vložte do mechaniky CD Ubuntu a spusťte Ubuntu z CD - vyberte možnost Vyzkoušet ubuntu bez jakýchkoliv změn na Vašem počítači. Jazyk zvolte češtinu a počkejte než se načte to ubuntu.

Na starých verzích ubuntu (myslím do 9.04 nebo 9.10) byl nástroj GParted. Ten najdete v Systém-Správa-GParted. Ten spusťte a odstraňte systémový oddíl ubuntu a pokud opravdu nebudete chtít instalovat Xubuntu nebo Lubuntu (ale apsoń si ho zkuste, uvidíte, že to bude dobré), tak smažte i ten linux-swap.

No a pokud na Ubuntu CD ten GParted nenajdete, tak si ho přes centrum softwaru pro Ubuntu doinstalujte. Nainstaluje se to do dočasného úložiště.

Nebo místo ubuntu CD můžete rovnou zkusit GParted Live CD - http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

No a pokud jste ubuntu smazal, můžete tedy nainstalovat Windows.

Od: marta77
Datum: 13.08.12 16:28

No, tento počítač jsem vytáhl jen tak, protože můj počítač jsem v pátek odvezl do servisu.. Chci ho v podstate jen na pouštění filmů z ext. hdd a surfování na netu. Takže bych klidně nějaký ten Linux vyzkoušel, to Ubuntu 9.04 je vcelku zasekané.. Co si pamatuju, tak na něm jelo vcelku vklidu XP sp2. Sp3, který jsem na něm měl se choval asi jako to Ubuntu 9.04. Chtěl jsem Vás poprosit, jestli byste mi mohl vybrat nějaký ten Linux na tuhle sestavu. V linuxech se moc nevyznám.. Děkuji
Intel Celeron, 2433 MHz (24 x 101)

256mb ram

Čipová sada základní deskyVIA VT8754 Apollo P4X400

Grafický adaptérRADEON 9200 SERIES - Secondary (128 MB)

Datum: 13.08.12 17:28

256MB RAM je opravdu málo, na tomhle bude dobře běžet akorát Lubuntu, možná starší, nicméně stále podporovaná verze Xubuntu 10.04. Staré typy SD-RAM se dají sehnat i na smeťáku v počítačích nebo v servisech. O něco novější DDR, což pravděpodobně budete mít Vy, se dají normálně koupit ještě, jina hledejte v servisexh. Nové DDR2 a DDR3 mít určitě nebudete.
Ideální by bylo navýšit RAMku aspoň na 512MB, ideálně však na 1GB a více.
A pokud Vám tam Windows Xp SP3 běželo v pohodě, věřte tomu, že by takhle běželo půl roku. Kdyby jste čistil a defragmentoval, tak déle, ale i tak, uvidíte, že to Lubuntu nebo Xubuntu bude asi lepší, než XP.
Opravdu, pro staré Ubuntu, které má ještě prostředí GNOME, opravdu 256MB je zoufale málo. To svižně běželo aspoň s 768MB RAM.

Datum: 13.08.12 18:38

Sp2 běželo v pohodě.. Sp3 se sekal.. Tak co si na to mám teda nainstalovat?

Datum: 13.08.12 18:47

Windows XP2 je prošlý, používat ho na internet je skoro sebevražda. Navíc do Windows je nutný antivir, aby se to do půl roku nesesypalo.

Já jsem pro Xubuntu 10.04 - stáhnete ho zde: http://cdimages.ubuntu.com/xu…untu-10.04.2-desktop-i386.iso

Pokud by byl moc pomalý, tak Lubuntu si stáhněte, zde: http://cdimages.ubuntu.com/lu…ubuntu-12.04-desktop-i386.iso Případně si můžete stáhnout starší Lubuntu 11.10 nebo 10.04, které jsou stále podporované. Nepodporované jsou už verze 11.04 a 10.10, nicméně, pokud si je nainstalujete, chybu neuděláte, ohrožen nebudete žádnými viry a programů tma je dost.

(odkazy jsou přímo na soubory ISO, které vypálíte ve vašem vypalovacím programu jako obraz disku)

Datum: 13.08.12 21:59

Děkuji, určitě vyzkouším..

Datum: 15.08.12 19:15

Nebo zkus Slax ;)

Datum: 15.08.12 20:02

Slax je nativně live distribuce, která se sice dá nainstalovat na pevný disk, ale obsahuje náročnější prostředí KDE (XFCE a LXDE jsou méně náročné).

Datum: 17.08.12 21:03

WattOS je odlehčené Ubuntu, to by na 256 MB RAM mělo jít.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.