Jak zatěžuje antivir PC?

Od: Datum: 11.08.12 19:38 odpovědí: 7 změna: 12.08.12 08:03

Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli antivir např. Avast,MSE,Avira atd,má vliv na výkon systému neustále(když zdánlivě nic nedělá),nebo jen při testování pc a tak!?Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.12 20:01
avatar

Jelikož testuje každý soubor, se kterým zrovna pracujete, či ho stahujete, tak trochu zatěžuje pořád. Dnes jsou ale dost optimalizované, a tak by vás nějak moc v práci neměly brzdit. Mně osobně to ovšem vadilo a proto žádný rezidentní štít nepoužívám, jen jednou za 14 dní počítačem proženu ESET Online Scanner :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 11.08.12 20:11

Spusť si Správce úloh a v záložce Procesy se můžeš podívat (aspoň zhruba), nakolik jednotlivé programy zatěžují procesor a paměť...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.12 20:56
avatar
znatelne to je jen na starych pc, jestli nemate nejaky stary kousek, tak to tim nebude. vetsinou je brzda pamer RAM resp ji je malo a pak se uklada vsechno na disk a to je nejakeho cekani...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 11.08.12 21:44

Na novém počítači to tolik znát není, na starších ano. Podle mých zkušeností je nejméně náročný Microsoft Security Essentials. avast! od verze 5 je náročnější, AVG je celkem náročné. AVIRA patří mezi ty méně náročné.

Jinak při kontrole samozřejmě antivir je znát víc, rezidentní ochrana tolik náročná není. Antivir je též víc znát při aktualizacích.

Ale jak jsem psal, na novém počítači to tolik znát není, na starších však ano.

A Windows bez antiviru bez rezidentního štítu, to je podle mého názoru dost odvážné. Něco jiného je Linux.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 00:11

Všiml jsem si, že opakovaně doporučujete Microsoft Security Essentials. Předpokládám, že vzhledem k mnoha skutečnostem budete ználý, a znát odpověď.

Od MSE mě dříve odradily názory hovořící o absenci zákazu odesílaní soukromých dat. Mělo se jednat o citlivé údaje, nedokáži specifikovat blíže. Nejednalo se o pouhou fámu, podobných názorů byl bezpočet. Informace ovšem pochází někdy ze samého počátku, podzim 2010.

Nemáte tušení, jak je tomu dnes?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 12.08.12 08:03

Ano, MSE doporučuju na základě zkušeností, ono veškerý software, co doporučuju, tak doporučuju na základě zkušeností.

O tom, že by MSE odesílal nějaká soukromá data nevím a co jsem našel, tak to vypadalo na nějaké "jedna paní povídala", ikdyž to bylo vidět, že je toho dost, ale někde z roku 2010. Nic nového jsem neviděl. Nikde jsem neviděl, že by bylo prokázané, že to dělá.

Pokud máte na mysli funkci Microsoft Spynet (dnes MAPS), tak ta odesílá informace, když Vám Windows defender nebo MSE najde vir, tak to pošle nějaké informace o tom infikovaném souboru a informace, co MSE udělal (pokud je zapnuto automatické rozhodování), to pak by mělo vylepšovat to autorozhodování. Základní členství je bezpečná volba, Pokročilé členství toho posílá víc, nicméně bych se nebál jako v případě Google chrome, kde je to opravdu prokázané, že posílá citlivá uživatelská data. Není to tedy "jedna paní povídala".

Ono něco jako funkci MAPS v případě Microsoft Secuirty Essentials mají vlastně skoro všechny antiviry, včetně avastu a dalších.

Jejich prohlášení o zásadách osobních údajů jsem četl už při instalaci, když jsem ho poprvé zkoušel dát zkušebně na jeden z domácích počítačů, kde vystřídal avast!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubrt
Datum: 11.08.12 22:34

Díky všem za odpovědi!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.