Outlook Express 6

Od: Datum: 28.02.13 11:11 odpovědí: 12 změna: 02.03.13 12:51

Zdravím, nevíte prosím někdo proč se mi po čase na Outlook Express nabízí po jeho zavření hláška, zda nechci zprávy zkomprimovat, důvodu velikosti? Potřeboval bych se toho zbavit a asi mám zase tedy plný server. Mám Outlook na 2 počítačích a pokud to na jednom smažu a na druhém ne, tak jsem místo na serevru neuvolnil? Je to považované za nesmazané?

Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 11:17

Ničeho se nebojte a nechte zprávy zkomprimovat. Zmenší se tak velikosti souborů .dbx ve kterých jsou zprávy uloženy a nic víc.
Nic není třeba mazat.

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 28.02.13 18:32

A já bych se třeba i bál. V jednom případě. Jestli má tazatel hodně (100) zpráv v jedné složce (typycky Doručená pošta) , tak se může stát, že se mu část nejstarších zpráv při komprimaci ztratí.

...

Jsou tací uživatelé, co zprávy nemažou a pak buď nastane co jsem popsal výše nebo nejde pro překročení max. velikosti složky Outlook otevřít vůbec.

...

Takže nejdřív promazat nepotřebné zprávy a až pak komprimovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.02.13 12:31

Doporučuji vykašlat se na prastarý OE6 a používat něco modernějšího a zároveň bezpečnějšího, například Thunderbird.

Od: hop®
Datum: 28.02.13 18:48

Outlook je záležitost každého počítače, nikoli serveru. Hláška na mne občas také vyskočí, ani vlastně nevím, jestli mám poštu zkomprimovanou nebo ne, ale nic se neztratilo, i nejstarší maily v Outlooku stále mám.

Pokud smažete zprávy v Outlooku, na serveru stále zůstávají, tedy při standardním nastavení. V Outlooku lze například nastavit, že se zprávy ze serveru odstraní po určité době po tom, co je Outlook stáhne do počítače.

Datum: 28.02.13 23:23

S nostalgíí vzpomínám na Otlook Expres - jednoduchý, účelný, nezáludný a nevnucoval cizí služby. Komprimace se nebojte, já míval ve složkách až 700 mailů a o nic nepřišel. Soubory DBX jsem si zálohoval, což se mi vyplatilo když jsem komprimaci poprvé uviděl, lekl se jí a zablokoval její práci. V klidu nechte komprimaci doběhnout.

doplněno 01.03.13 14:30:

luke237 *palec* - přesně vyjádřeno

Od: luke237
Datum: 01.03.13 14:43
Diky za uznani *jasne*
Pred par tydny se tady resil pripad, kdyz nefungoval Outlook kvuli nedostatku mista, i kdyz dana zalozka byla prazdna. Nakonec se zjistilo, ze uzivatelka ma 2GB DBX soubor, ktery obsahuje same stare nesmazane maily. Po komprimaci byl velikost souboru nula nula nic a vsechno fungovalo, jak ma. *palec*

Datum: 01.03.13 11:03
Postovni programy ukladaji maily do souboru a kdyz pak mail smazes, tak se fyzicky ze souboru neodstrani, jen se oznaci, ze uz neni platny. Takze po urcite dobe mas strasne velky soubor, ve kterem je velke mnozstvi mailu, ktere uz jsi dal smazat. Pri komprimaci se takto oznacene maily z toho souboru fyzicky odstrani, takze ti tam zustanou jen ty, ktere by tam mely byt. Ve vysledku je soubor mensi a o neco rychleji se s nim pracuje.

Datum: 01.03.13 14:35

Už to tu bylo řečeno.Zprávy se automaticky komprimují/zmenší se.Nic se nesmaže a vy také nic nemažete.Outlook si udělá vše sám,nic nesmaže,zprávy na serveru zůstanou.Záleží taky jak to máte nastaveno v účtech/mazání zpráv ze serveru.

Datum: 01.03.13 14:39

melete páte přes deváté a je hezké jak každý se snaží dávat rady a nikdo tomu pořádně nerozumí. Nemluvě, že ani tazatel nenapsal podstatné udaje. Není poznat zda jde o POP nebo IMEI. Já jsem pochopil, že se ptá jen na komprimaci v PC a to zas nemá nic společné ze serverem. Zda zda stahuje nebo jen čte ... no prostě je to "prdel" číst Vaše rady. Jinak lidi co tomu houby rozumí .. to je užasná věc. Jinak jaký je rozdíl mezi OE6 a třeba "..." funkčně moc ne, jen vzhled. A v meilovem programu mi jde hlavně o meily, a ne zda na mě někdo u toho špulí třeba "prdel".

p.s. pro tazatele. Hlašky se zbavíte tak, že vypnete funkci. Jinak ta věc není od věci. Pokud mám v PC poštu za posledních 10 let a netřídíte si ji, a nemažete spam a ještě to nemáte ani zkomprimované, tak se vaše data mohou rozrust třeba na 20 GB. p.s. kde máte uložiště? Hlavně mi neříkejte, že ani nevíte. To pak asi ani nemáte ani zálohy systemu ..?

P.S: pokud máte OE na více PC a chcete mít přístup doporučuji nedávat POP .

Od: pepr®
Datum: 01.03.13 15:57

No jo. Nejdřív ukázat jaký jsem frajer všecko vím, všecko znám a pak tady plácnout pěknou blbost.

...

Pokud nemažete, netřídíte zprávy, tak jsou v jedné složce (Doručená pošta) a ta se nemůže rozrůst na 20GB! Outlook Express neumí pracovat s DBX soubory nad 2GB!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.13 16:11

Co je u e-mailové schránky "IMEI"?

Datum: 02.03.13 12:51
Fidonet tady chtel hazet vlny, jak do toho vidi a nejak se v tom zamotal. IMEI u mailu samozrejme neznamena nic. Mel zrejme na mysli IMAP (resp. IMAP4).
IMEI je jedinecne cislo mobilniho telefonu (neco jako jeho Ethernetova (MAC) adresa pro sitove karty).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.