Nejede internet (wifi)

Od: Datum: 10.08.12 20:15 odpovědí: 7 změna: 10.08.12 22:21
avatar

Tak asi potřebuju radu, poněvadž jsem fakt bezradná. Nejede mi na noťasu internet (jsem teď na náhradním ntb). Vyzkoušela jsem snad všecko, co mě napadlo (restart routeru, restart ntb, restart prohlížeče :D, vypnutí firewallu, zapnutí firewallu, "prokliknutí" v nastavení proxy a hesla atd.). Když dám vyhledat problém, tak to napíše, že problém není. Když to zkusím několikrát, tak v jednom z pěti pokusů to napíše, že není povolen protokol IP (ale ve skutečnosti povolen je - prostě ta fajfka u něj je, zkoušela jsem i prokliknout). Už fakt nevím, co s tím. U wifi (ikonky) je takový ten žlutý trojúhelník s vykřičníkem. Když otevřu centrum síťových připojení a sdílení, tak cesta z routeru do ntb je ok, ale u cesty z routeru do "internetu" je červený křížek. Zkoušela jsem zakázat a znovu povolit adaptér. Nemáme UPC (máme Topnet). Všecky počítače a ntb jedou normálně, jen tenhle ne.

V jednom ze šesti pokusů to při hledání chyby napíše, že výchozí brána není dostupná.

Zkoušela jsem v cmd pingování. U pingování adresy v netu (seznam.cz) mi to píše, že vypršel časový limit žádosti, a že cílový hostitel není dostupný.

Mám Windows 7. Když jsem v Brně na privátě, tak internet jede (UPC)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 10.08.12 20:48
Odkdy Vám to nejde? pokud jste zkoušela všechno možné, sáhl bych po Obnovení systému, které najdete v Start-Programy-Příslušenství-Systémové nástroje nebo ve Start zadejte do vyhledávacího políčka napište Obnovení systému. měl by se Vám ukázat spouštěč. No a obnovte to na čas, kdy bylo vše ok.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 20:49
avatar

"Když otevřu centrum síťových připojení a sdílení, tak cesta z routeru do ntb je ok, ale u cesty z routeru do "internetu" je červený křížek." - To vypadá spíš na problém s routerem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 21:01
avatar

Minulý týden to bylo OK, pak jsem jela do Brna na privát, tam to taky jelo OK. Dneska jsem se vrátila a nic. Všechny ostatní notebooky fungují normálně, takže routerem to nebude.

U ipconfig /all mi to píše, že konfigurace protokolu IP systému Windows není povolen (jak směrování IP, tak WINS proxy).

Rozhraní NetBios povoleno je. Automatická konfigurace v tunelovém připojení je povolena, ale médium je odpojeno.

A do obnovy se mi teda fakt nechce, poslední bod obnovy mám někdy z minulého měsíce :/.

Od: bena*
Datum: 10.08.12 21:17
Vy jste body obnovení mazala? systém de facto každý den vytváří své tzv. Kontrolní body. Jinak o data [dokumenty, emaily,...] se bát nemusíte, jen nastavení se vrátí zpět. Zkuste to, pokud opravdu to nepůjde.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 21:26
avatar

O kontrolních bodechy nic nevím... Body obnovení se dělají při některých instalacích a aktualizacích nebo na příkaz, taky mám poslední několik týdnů starý. W7U

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 21:31
avatar

Tak jsem se na to podívala a naštěstí se ve středu vytvořil bod obnovení, poněvadž tam byla nějaká aktualizace windows. Uvidíme.

doplněno 10.08.12 22:01:

Tak dobré, obnovení pomohlo. Ještěže se vytvořil ten středeční bod :D.

Od: bena*
Datum: 10.08.12 22:21
Tak to jsem rád, že jste to zkusila a pomohlo to, kdyžtak si na Start-Ovládací panely-Windows Update zkontrolujte, zda-li máte nainstalované všechny dosud vydané aktualizace...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.