Notebook - nepřetržitý provoz

Od: Datum: 10.08.12 15:39 odpovědí: 3 změna: 10.08.12 15:48

Dobrý den, chci se zeptat, jestli notebooku vadí nepřetržitý provoz - prostě celý den běží - a nebo je lepší ho při nečinnosti uspat? A přes noc, je lepší ho vytáhnout ze zásuvky nebo to je jedno?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.12 15:43
avatar

Notebooku to nevadí, osobně přes den nevypínám, na noc ano. Nic se mu nestane, je na to dělaný. Jen zbytečně žere elektřinu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 10.08.12 15:47

Notesu jako takovému je to fuk - pokud běží, ´žere´ energii (a opotřebovává se*), pokud neběží, ´nežere´ (a neopotřebovává*) - ale to je tak všechno.

*) toto "opotřebovávání se" se týká např. podsvícení LCD apod. - vzhledem k relaci mezi mírou "opotřebení" a rychlostí zastarávání této techniky je - v zásadě, nedůležité

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tom5
Datum: 10.08.12 15:48

Pokud je vyplý, je lepší jej vytáhnout ze zásuvky, protože v zásuvce bere minimum energie trafo, navíc nebezpečí, kdzž je blízko bouřka (přepětí v síti). Pokud je v režimu spánku, pořád žere nějkolik W, což jde ze zásuvky či baterky. Pokud neběží přez den nějaký proces, je výhodnější režim spánku. Když běží nějaký proces dlouhodobý, nejde režim spánku použít, ale spotřeba se dost sníží vypnutím monitoru (např. z 30 na 15 W).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.