Zabezpečení PC - Avast

Od: Datum: 09.08.12 11:46 odpovědí: 16 změna: 09.08.12 18:40
avatar

Když jsem byla u mechanika s PC, tak mi nainstaloval tento zabezpečovací program. Je dobrý, tvrdil. Vůbec tomu nevěřím, každou chvilku chce dělat kontrolu, je to hrozně pomalé, nemám dojem, že je dobrý. Chtěla bych dát do PC Avast _ zdarma.

Jak tento program odstranit a jak nainstalovat Avast, aby PC, nepřišel k úrazu? Děkuji za radu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 09.08.12 11:49
avatar

Omlouvám se, ale při vkládání mi vypadla první věta: Dobrý den. Potřebovala bych prosím, poradit.

Od: bena*
Datum: 09.08.12 11:54

Microsoft Security Essentials je náhodou výborný program. V nastavení si nastavte omezení využití procesorua uvidíte, že bude zatěžovat systém ještě míň jak avast!, který s příchodem verze 6 a 7 je docela náročný.

doplněno 09.08.12 12:14:

Ale pokud tedy trváte na avastu, což je Vaše právo, nemůžu Vám nic nutit, tak ten Microsoft Security Essentials odinstalujte přes Start-Ovládací panely-Přidat nebo odebrat programy. Po odinstalaci doporučím restart počítače a vyčistit disk a registr programem CCleaner, aby tam nezůstaly žádné zbytky. Pokud CCleaner nemáte, stáhnete si ho odsud a při instalaci odmítněte instalaci spywaru google chrome.

Po vyčisštění registru si avast! stáhněte a nainstalujte. Při instalaci zvolte možnost Vlastní a odmítněte instalaci spywaru google chrome a změnu domovské stránky. Pak odškrtněte instalaci Webového reputačního doplňku, myslím si, že zabírá zbytečně místo (hlavně teda v IE) a trochu prohlížeč zpomaluje. Nechám na Vás, jestli WebRep budete chtít nebo ne.

No a pak doporučím restart počítače, ikdyž podle avastu nutný už není, jistota je jistota ale a po restartu program zaregistrujte a kdyžtak si nastavte podle Vašeho vkusu. V centrálním nastavení programu doporučím zaškrtnout možnost v kategorii Řešení problémů "Nepoužívat Chrome jako výchozí prohlížeč pro avast!".

Jen Vám ještě napíšu, že avast!, jak má v sobě ten autosandbox, tak někteří běžní uživatelé si na to dost stěžují, protože prakticky neví, co to je a hlavně jim pak některé aplikace nejdou pořádně, protože běží v tom snadboxu (odděleně od systému). A též si někteří stěžují, že pokud stahují starší programy (například staré hry nebospeciální programy), tak jim je avast! blokuje, že mohou být potenciálně nebezpečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 09.08.12 12:15
avatar

Dobrý den Béňo. Děkuji za obrázek, kde je návod. Udělala jsem to přesně, podle návodu. Mám, ale problém, co mám tento program, vypadává PC i několikrát za den. Domnívám se, že něco musí v PC být. Co tedy s tím, poradíte?

doplněno 09.08.12 12:32:

Béňo, protože vím, že v tomto oboru, jste tady 1, nechám tam zabezpeční, které je podle Vás, výborné. Věřím Vám.

Od: bena*
Datum: 09.08.12 12:28

No nemusela jste to úplně přesně nastavit, ale jestli 17. hodina Vám vyhovuje, proč ne. Stejně jako kontrola každý den, budiž.

Můžu se zeptat, jak ten počítač vypadává? A proč jste vůbec vezla počítač do servisu? Co s ním bylo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 09.08.12 12:49
avatar

PC, je originál koupení v Electro World, na Černém Mostě. Chtěla jsem nainstalovat nějaké programy, protože to neovládám, tak jsem zavolala mechanika, který, vše na počkání nainstaloval.

Od: bena*
Datum: 09.08.12 12:57

Aha, co instaloval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 09.08.12 12:37

Děkuji za pocvhalu, ale přesto bych se rád zeptal, co s tím počítačem se děje a proč byl odvezen do servisu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.08.12 13:40
avatar

"bena", vidím, že "viki" se rozhodla pro Avast, tak já taky. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 09.08.12 13:44
avatar

Našemu PC, nebo notebooku, nemusí nic být, jak jsem už psala. I když mám program na originál CD, tak ho stejně, neumím nainstalovat a zprovoznit. Tak musím zavolat a nechat si program nainstalovat na počkání.

Mám problém, manžel chce, aby si koupila nový notebook, nebo PC. Nevím, co si vybrat. Manžel má notebook, HP Pavilion DV 7, vše je bez problémů.

Od: bena*
Datum: 09.08.12 14:02

Dobře, tak uvidíme den/dva a kdyby to bylo nějaké pomalé či co, tak tamhoďte toho avasta, ikdyž si osobně myslím, že to bude pomalejší. Příště nemusíte volat technika, maximálně, aby Vám nainstaloval vzdálenou podporu - program TeamViewer (ale věřte tomu, že by jste to Vy zvládla taky, tam je to fakt o klikání na Další) a klidně Vám to mohu nainstalovat a nemusíte platit. Stačí jen vždy říct Vaše ID, co Vám program dá a heslo, co aktuálně vylosuje a můžu se připojit.

http://www.teamviewer.com/cs/download/index.aspx?os=linux - tam ho kdyžtak stáhnete, stačí trošku sjet dolů


Hlavní okno aplikace TeamViewer pro systém Windows


Vše v jednom: plná verze programu TeamViewer

Tato doporučená verze ke stažení umožňuje navázat spojení i čekat na příchozí spojení _ vyhovující řešení pro všechny případy.


A tam stačí jen kliknout na Soubory ke stažení, stáhnout a nainstalovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 09.08.12 14:22
avatar

Viky, sem jedním ze spokojenejch ,,zákazníků" našeho opraváře Beny*palec* a jeho použití vzdálené pomoci takže pokud vám to navrhuje tak to využijte*klik*, veřte že neprohloupíte*pivo*. Vím o čem mluvím.*ua*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bena*
Datum: 09.08.12 14:26

Díky, doufám, že vše dobře slouží. I Microsoft Sec. Essentials ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lujs®
Datum: 09.08.12 14:31
avatar

O tom antiviráku ani nevím.*palec* Všechno šlape. Beno moc dík.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 09.08.12 14:45
avatar

Dobrý den Lujsi. Přesně, jak píšete, Když Béňa, napíše, že program je výborný, tak o tom nepochybuji.

Od: viky®
Datum: 09.08.12 14:51
avatar

Béňo, jste Zlatíčko, děkuji Vám. *slunce**slunce**slunce* Viky.

Od: bena*
Datum: 09.08.12 18:40

Není vůbec zač, spíš děkuji já za pochavlu a důvěru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.