Problém při rozdělování disku

Od: Datum: 08.08.12 17:43 odpovědí: 3 změna: 08.08.12 19:47

Dobrý den. Mám starší notebook a chci přeinstalovat windows xp. Disk je rozdělen na C, na něm je současný systém a má velikost 40 GB. Druhý oddíl D má 20 GB. Chtěl bych nainstalovat na oddíl C Windows xp a změnit jeho velikost na 20 GB, což si myslím, že je pro systém dostačují a právě to je ten problém. Windows si na C automaticky hodí instalační soubory a tudíš ho nemohu smazat ,abych ho mohl následně vytvořit a zadat jinou velikost. Jde nějak zadat , kam si má windows uložit instalační soubory nebo nějak měnit velikos obou oddílů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.08.12 17:50

Vrámci instalačního procesu - před kopírováním instalace nadisk, je nutné oddíl zrušit a vytvořit nový... Zbylé místo (zrušeno 40, vytvořeno 20) posléze připojíte k D: (nebo vytvoříte další oddí).

Měnit velikost sice lze též, ale obvykle to trvá déle a nese sebou problémy.

doplněno 08.08.12 18:17:

1. Nabootujte z CD a při instalaci - z hlavy nevím, o kolikátou volbu jde, dává instalátor na výběr oddíl pro instalaci - případně zrušení oddílu (je-li na disku místo pro další oddíl, i na vytvoření). Tedy zvolte odstranit oddíl, vyberte ten správný (40) a zrušte jej. Následně se instalátor vrátí na volbu oddílu, nyní místo pro další oddíl bude (oněch 40), zvolte tedy vytvořit nový a upravte velikost na 20 (instalátor nabídne maximum možného). Pak dokončete instalaci.

2. Posléze v Start - Nastavení - Ovládací panely - Nástroje pro správu - Správa počítače - Správa disků můžete vytvořit další oddíl ( a nebo volné místo připojit k některému ze stávajících oddílů).

Varianta "B" - při instalaci můžete zrušit všechny oddíly a začít instalaci na čistém disku... Varianta "A" má tu výhodu, že na nezrušeném oddílu (D:) v pohodě ´přečkají´ data...

doplněno 08.08.12 18:18:

Oprava - nikoli (D :) - ale ( D: )...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boran*
Datum: 08.08.12 18:05

Disk C mě nejde smazat protože windows si na něj před instalací uložil instalační soubory.

Datum: 08.08.12 19:47
avatar

Tak ty instalační soubory smažte, zmenšete disk C (Xpčkám stačí i 10 GB) a z volného prostoru vytvořte a naformátujte další disk. Potom teprve spusťte instalaci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.