Přepnutí oddílu HDD

Od: Datum: 06.08.12 20:32 odpovědí: 10 změna: 07.08.12 21:52

Zdravím, mám menší problém. Měla jsem na komplu windows 7. Něco jsem zkoušela a rozdělila si HDD opticky na C a D. Na cecku byly widle7 a na druhý jsem nainstalovala XPčka. Asi po týdnu jsem chtěla jít do těch sedmiček a stáhla jsem si jakýsi program, který nastavil, že se bude spuštět primárně sedmička, jenže tam se něco posralo a nejde to spustit, to nevadí, nechci ho zachránit nebylo na něm nic důležitého. Nicméně nevim, jak mám nastavit, aby se zase spouštělo XPéčko.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 06.08.12 22:29

Jaký program to byl? jinak vložte CD WinXp, spustit konzoli zotavení stisknutím R v prvním menu, přihlásit se přes administrátora a opravit, resp. Vytvořit nový spouštěč v Master boot record [MBR]. Jakým příkazem přesně se to dělá, teď z hlavy nevím, ale po zadání help uvidíte všechny příkazy, které můžete použít.

Od: mowla*
Datum: 06.08.12 22:48

Je to příkaz fixboot - ale podle mne byl původní spouštěč z Win7, takže by měl proběhnout Repair ´sedmiček´ - tedy - jen se domnívám. . . ;)

Problém je, že tohle může MBR bořit úplně (?co to bylo za program?)...

Asi bych předem doporučil nabootovat odjinud a zazálohovat ´cenná´ data...

doplněno 07.08.12 11:05:

OK... Můžeš nabootovat z jiného media? - CD, flash... Vřele bych doporučil data z disku (XP) zazálohovat (tedy jsou-li tam nějaká důležitá data) - tyhle´pokusy´ mohou skončit úplnou reinstalací... ;)

Pak - jak psal Bena, nabootovat z instalačky XP do konzoly a spustit příkaz fixboot - popis je např. na http://www.tipypropc.cz/konzo…i-a-prikazy-fixmbr-a-fixboot/ ...

Ohodnoceno: 2x

Od: holka*
Datum: 07.08.12 10:51

Ten program si vážne nepamatuji, je nainstalovaný na tom XPéčku. Ten repair sedmiček nechci, z tama jsou asi smazané nějaké data, nic na těch sedmičkách není, klidně se můžou smazat, chci se jen dostat do těch xpeček.

Od: bena*
Datum: 07.08.12 13:38

Tak oddíl/disk s Windows 7 odstraňte, zůstane Vám nevyužité volné místo (lze použít pro zálohy například) a Windows XP rozchodíte tak, jak jsem psal výše a jak mowla doplnil.

Od: holkaa
Datum: 07.08.12 20:43

No mám menší problém... Když vložím cdečko s winem a chci spustit konzoli zotavení, tak tam tu nabídku nemám, prostě to jde rovnou k výběru místa k instalaci. Co mám dělat?

Datum: 07.08.12 20:48

Po startu počítače mačkej opakovaně klávesu F8, objeví se ´meníčko´ možností startu...

doplněno 07.08.12 21:26:

Kukni na odkaz, který jsem ti poslal v 11:05 - je tam popis (přiznám se, nechce semi to opisovat ;) )...

Datum: 07.08.12 20:56

Když to mačkám, tak se nic nestane.

Datum: 07.08.12 21:20

tak uz to jde. A co mam delat s tou nabidkou?
Datum: 07.08.12 21:41

Nojo, ale nic takového se mi nezobrazí..

Datum: 07.08.12 21:52

1. Nastartuješ do "konzoly" - máš?

2. Zvolíš oddíl (diskový - instalaci Win), který chceš opravit - máš?

3. Přihlásíš se jako administrator dané instalace - máš?

4. Zadáš příkaz fixboot

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.