LInux na flashdisk

Od: Datum: 05.08.12 06:31 odpovědí: 2 změna: 05.08.12 10:19

Když si nainstaluju na flashdisk přes unetbootin ubuntu, tak to budu moct spouštět z jakéhokoliv počítače, aniž bych musel něco dalšího přenastavovat, nebo provádět změny*nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.12 09:29
avatar

Z jakéhokoliv počítače, na němž je možnost bootovat z flashdisku. Starší počítače tuto možnost nemají vůbec, u novějších to zpravidla musí být nastaveno v BIOSu.

A ve firemních počítačích nebývá obvyklé umožnit uživatelům bootovat něco jiného než nainstalovaný OS, případně bootovat z nějakého média.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 05.08.12 10:19

Ano, budete to moct spouštět z jakéhokoliv počítače, který umí bootovat z USB, což umí prakticky všechny počítače novější 2006.U starších to není samozřejmost.

A nemusíte to nastavovat v BIOSu, prakticky všechny počítače mají možnost volby bootování po stisknutí nějaké F-klávesy, většinou F10 nebo F11 (je to dole napsané, když se zapne počítač).

A co se týká firemních počítačů, není to pravidlem ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.