Externí HDD nenabíhá automaticky s počítačem

Od: Datum: 04.08.12 18:48 odpovědí: 2 změna: 04.08.12 22:41

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit s novým problémem. Mám externí HDD HP Portable Drive 1TB 2,5" a zničehonic mi přestal automaticky nabíhat při startu počítače (notebook HP 8710p). Notebook teď nově používám s dokovací stanicí (PA286a), ale disk mi nenaběhne ani tehdy, když počítač zapínám bez ní. Ale - když při zapnutým počítači disk vyndám a znovu zapojím do USB, bez problémů se rozjede. Druhý externí HDD (starší 1 TB Western Digital) bez problémů funguje jak v kompu, tak i při zapojení v dokovací stanici. Možná to vypadá jako prkotina, ale zaprvé mě to štve :) a za druhé se trochu obávám, jestli to není předzvěst výraznějších problémů (jde vlastně o záložní disk), na které tím může být zaděláno. Co se mohlo stát? Při zapojování dokovací stanice jsem si trochu (ale opravdu jen velmi málo) hrál i v BIOSu (jako už mnohokrát), ale nemyslím, že bych tam přenastavoval něco, co by s tím mohlo souviset. Napadá někoho něco? Co s tím může souviset a měl bych zkontrolovat? Předem díky všem!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 04.08.12 19:04

Mně toto začala dělat USB klávesnice po připojení přes USB hub. Nepíšete, jestli máte HDD zapojený přímo do compu, zkuste třeba jiný USB, některé USB v počítači snesou větší zatížení než jiné...

Ale nemyslím si, že by to bylo znamení, že exterňák je na odchodu na věčnost...

Od: jnm*
Datum: 04.08.12 22:41

Máte pravdu, to jsem nenapsal úplně jasně. Disk mi automaticky nenastartuje, ani když je zapojenej do USB v dokovací stanici, ani když je zapojenej přímo do USB kompu (zkusil jsem prakticky všechny zdířky, všechny fungujou). Nezkoušel jsem USB monitoru, ale protože ty jsou přes dokovací stanici, tak by v tom podle mě nebyl rozdíl. Ale když je komp zapnutej, tak pak už nezáleží, kam disk zapojím - spustí se v kompu i v dokovací stanici bez problémů.

Ještě jsem zjistil jednu věc - zadokovanej notebook mám zavřenej pod stojanem na monitor, takže musím používat externí logitech bezdrátovou klávesnici. A když je ten problémovej HDD při zapínání kompu zapojenej v dokovací stanici, ne vždy se mi zapne USB přijímač bezdrátového signálu klávesnice. Vím to, protože mi při náběhu systému (resp. ještě před ním) nejde zadat vstupní heslo do kompu, klávesnice prostě nereaguje, resp. přijímač evidentně nepracuje a nepřijímá signál. Když disk vyndám, vše běží jak na drátkách - zadám heslo, počkám, až naběhnou Visty, zapojním disk, ten se rozeběhne a pohoda. Jen prostě netuším, proč přestal startovat sám od sebe při zapnutí kompu...

doplněno 04.08.12 22:43:

Máte pravdu, to jsem nenapsal úplně jasně. Disk mi automaticky nenastartuje, ani když je zapojenej do USB v dokovací stanici, ani když je zapojenej přímo do USB kompu (zkusil jsem prakticky všechny zdířky, všechny fungujou). Nezkoušel jsem USB monitoru, ale protože ty jsou přes dokovací stanici, tak by v tom podle mě nebyl rozdíl. Ale když je komp zapnutej, tak pak už nezáleží, kam disk zapojím - spustí se v kompu i v dokovací stanici bez problémů.

Ještě jsem zjistil jednu věc - zadokovanej notebook mám zavřenej pod stojanem na monitor, takže musím používat externí logitech bezdrátovou klávesnici. A když je ten problémovej HDD při zapínání kompu zapojenej v dokovací stanici, ne vždy se mi zapne USB přijímač bezdrátového signálu klávesnice, kterej je zapojene do dokovací stanice. Vím to, protože mi při náběhu systému (resp. ještě před ním) nejde zadat vstupní heslo do kompu, klávesnice prostě nereaguje, resp. přijímač evidentně nepracuje a nepřijímá signál. Když disk vyndám, vše běží jak na drátkách - zadám heslo, počkám, až naběhnou Visty, zapojním disk, ten se rozeběhne a pohoda. Jen prostě netuším, proč přestal startovat sám od sebe při zapnutí kompu...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.