Okraj po vytiskuti

Od: Datum: 03.08.12 13:11 odpovědí: 8 změna: 03.08.12 17:19

Zdravím, mám A4 leták vytvořeny v photoshopu a výstupním formátu jpg pro tisk (požadavek klienta se kterým jsem nemohl nic udělat).
Po vytisknutí na A4 papír se mi ale dokola vytvoří okraj 5-8mm na kterém už není pozadí ale bílá barva.
Nevím proč, protože rozměry jsou přesně rozměry papíru a rozlišení je 300 dpi.
Děkuji za rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 03.08.12 13:19

V předvolbách tisku obrázku zvolte možnost typu roztáhnout na celou stránku stránku. Photoshop nemám, nevím, jak to tam přesně je.

Od: neregistrovany
Datum: 03.08.12 13:27

Jak jsem psal níže, já si to doma netiskl a jak to mají nastavené v kopycetru, kde jsem to tiskl tak to teď nevím. Mně spíše jde o to, jestli nemám já něco špatně udělané a jestli s tím mám něco dělat, nebo na čí straně je chyba. Klient si to bude stejně tisknout sám a jinde.

Jinak nebylo to tisknuté přímo z photoshopu, ale z toho jpg.

Datum: 03.08.12 13:20

A jste si jist, že máte tiskárnu s bezokrajovým tiskem?

Zdaleka ne každá tiskárna (i drahá) nemusí bezokrajový tisk umožňovat..

Pak by bylo řešení tisknout na formát A3...a následně ořezat na A4 bez okraje..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.12 13:24

Tak to já teď nevím. Já to tiskl v kopycentru, protože mi domácí tiskárna nejede. Tiskl jsem si to jenom tak na ukázku, klient si to bude potom tisknout sám jinde.
Jenom nevím co mám já s tím dělat a jestli já nemám něco špatně.

Datum: 03.08.12 13:29

Ne...u Vás bude na 99% vše v pořádku.

Prostě Vy máte formát letáku přesně na A4 tedy 210x297mm, ale tiskárna v copycentru ti vytiskla sice na A4, ale s mírným zmenšením "do plochy", aby se to vešlo na formát i s okrajem, kam to tiskárna neumí vytisknout.

S tím si ale následně každý grafik či obsluha tiskárny musí umět poradit...a řešení to má..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.12 15:37

OK, díky. Jelikož si to klient bude tisknout sám, tak to asi nebudu teď řešit, protože bude mít jinou tiskárnu.

Zde screen z photoshopu a volby obraz -> velikost obrazu jak to je u té A4: http://img51.imageshack.us/img51/5567/222vo.png

A zde vlastnosti na vyexportovaném jpg: http://img100.imageshack.us/img100/3965/2223vl.png

Podle toho by to mělo být dobře, jinak už fakt nevím...

Datum: 03.08.12 15:32

Mám ještě jeden takový zvláštní problém.

Byl jsem ještě jednou v tom kopycentru si vytiknout podobný leták, jen v menší verzi. Je to vlastně 1/3 z A4, takže má 210x99mm.

Nebo by alespoň měl mít. Bohužel paní v kopycentru se mě snažila přesvědčit, že obrázek letáku má přes metr. To je podle mě celkem blbost.

Zde screen z photoshopu a volby Obraz -> velikost obrazu: http://img33.imageshack.us/img33/1091/1velikostobrazu.png

Tady ještě samotný screen vyexportovaného jpg a Vlastnosti ve windows po kliknutí pravým na souboru: http://img705.imageshack.us/img705/3334/2vlastnosti.png

Jak je to? Jsou ty velikosti správně? Teď nevím, jestli jenom já tomu nerozumím, nebo kdo?

Datum: 03.08.12 17:19

Máte to dobře, to by museli změnit dpi pod 60, aby to mělo přes metr.

K původnímu problému, máte to taky ok. Možná zkusit uložit do pdf, v adobe readeru je přímo možnost roztáhnout na celý papír (rezpektive "zakázat změnu měřítka" - takže jestli to začne 1cm od okraje a na protější straně budou 2cm chybět, tak jim to bez okrajů netiskne), tak by jim to mohlo jít líp, než z obrázku?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.