Zapojení konektorů předního panelu?

Od: Datum: 26.02.13 16:56 odpovědí: 3 změna: 27.02.13 09:04

Dobrý den, mám základní desku s následující konfigurací konektorů předního panelu: http://www.forum.biosflash.com/upload/beleg.jpg

A skříň, ze které vedou následující vodiče s kabely označenými následujícími barvami:

Sleep SW, Reset SW a Speaker - červený a černý

HDD LED - žlutý a bílý

A dva jednotlivé kablíky, u kterých nevím přesně, k čemu jsou, tipuji PowerON LED nebo Message LED (proč se dělají odděleně?) - jeden je zelený a druhý bílý.

Poněkud tápu v tom, jak ty kabely zapojit. S umístěním bych si možná ještě poradil, ale jak poznám, který mám zapojit na katodu a který na anodu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 17:42
avatar

Jednoduše, nebude to svítit, nic se neděje a otočíš to. Toho bych se nebál ;) Jinak bych dával ty bílé jako mínus, ale to jen, že se mi to tak zdá správně. U tlačítek je to jedno úplně, to ti z principu pojede tak jako tak..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jsemlinej
Datum: 26.02.13 22:55

Takže když mi PC nepůjde zapnout, není to špatným zapojením těchto konektorů, ale nejspíš tím, že je vadný zdroj nebo deska?

Jinak je to samozřejmě pravěký stroj, odnesl jsem si ho po částech od známého, který ho chtěl vyhodit, chci na tom hrát staré hry a s virtualizéry mám trochu problém, neb OS na nich nainstalované fungují jen napůl, hry nebo náročnější aplikace nefungují zrovna plynule a rozlezlo se mi to všude do systému, přidružené procesy nejdou ani vypnout a nejde to kompletně odinstalovat, takže jsem si tím jen s prominutím zasr*l notebook a budu ho muset přeinstalovat (pozn.: mám NTB s 4jádro procesorem 2GHz, s 8GB RAM, herní grafikou s 2 GB VRAM a OS Win7, což by teoreticky pro hraní her na virtuálním Win98 snad mělo být dostačující, bohužel zjevně není, a to ani s VMWare, ani s VirtualBoxem)...

Datum: 27.02.13 09:04
avatar

Pokud jsi tlačítko zapojil na správné místo tak v tom nevidím problém. Sice si to můžeš proházet na druhou možnost, ale u tlačítek je to opravdu zbytečné ;) Je na desce ledka? Svítí po zapnutí zdroje?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.