Instalace Windows

Od: Datum: 02.08.12 13:42 odpovědí: 12 změna: 02.08.12 22:36

Dobrý den,

našel jsem svůj starý počítač a tak jsem se rozhodl, že ho znovu zprovozním. Zapojím, zapnu, nastavím bootování z mechaniky, vložím instalační cd, restartuju, rozjede se boot z DVD, načtou se instalační soubory vyberu alokační jednotku, naformátuju, počítač se restartuje, ale nepokračuje. Zůstane v nějaké zíkladní nabídce, nabízí možnost: F1-pokračovat a DEL-vstup do BIOSu (viz obr. níže)

http://i50.tinypic.com/ixw42e.jpg (je to fotka z foťákum nechci tady spamovat fórum, je moc veliká)

Jinak ta instalace se restartuje ve správnou dobu. Jediný problém je, že to prostě znovu tu instalaci nabootuje, než aby to v ní pokračovalo. Nevíte někdo co s tím?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.08.12 13:45

Stačí na dobu bootu otevřít mechaniku, aby boot proběhl z HD (nebo v BIOSu změnit pořadí jednotek při bootu)...

doplněno 02.08.12 14:11:

Aha - já dotaz pochopil trochu jinak... ;)

Po restartu je potřeba znovu nabootovat z CD a pokračovat v instalaci s vynecháním vytvoření a zformátování cílové (pro instalaci) jednotky.

doplněno 02.08.12 14:33:

Přece instalátor nenaformátuje HD ´jen tak´ - ale na dotaz. Musíš tedy vybrat možnost bez formátu - poslat instalátor dál...

Od: filetta
Datum: 02.08.12 13:51

Pořadí jsem měnil, jenže když to nabootuje z HDD, tak to píše, že na HDD není nic nainstalovaného.

Datum: 02.08.12 14:14

aha a jak toho dosáhnu? (toho vynechání)? když to nabootuju z CD po restartu, tak to začne celé od znova.

Datum: 02.08.12 21:46

jo, to jo, ale i přes to se to restartuje, to je prostě v rámci té instalace, problém je v tom, že se prostě nepokračuje po restartu v té instalaci. i když to instaluji na svůj počítač, tak se to restartuje, ale pak to pokračuje dál v onstalaci... dělá to tak i při instalaci win 7

Datum: 02.08.12 14:16

Priblizne uprostred je napsano Floppy disk fail. Je v PC zamontovana disketova mechanika? Jestli ne tak ji v BIOSu zakazte a pokud v PC je tak zkontrojulte jestli je spravne zapojena popripade ji vypojte a v BIOSu zakazte.

Ohodnoceno: 1x

Od: fletta
Datum: 02.08.12 21:44

už je to v pohodě, floppy je oddělaná i v Biosu a mechanicky. nicméně to dělá pořád to samé.

Od: sinner
Datum: 02.08.12 21:50

tak schvalne vlez znovu do BIOSU ,jak je pořadí boot 1..2..3..4..a vše prehod tak aby nikde nebyla zmínka floppy

Od: fletta
Datum: 02.08.12 22:29

vždyť říkám, že je to všechno vyplé. ani na té úvodní obraovce se to neukazuje.

Datum: 02.08.12 16:10

Zaráží mne (také přibližně uprostřed)

Prmary Master : none

Nemůže být zádrhel v tom?

Datum: 02.08.12 21:43

to je divné, mám ho mechanicky nastavený (pomocí jumpera) na master i na kabelu je zapojený do master. nevíte, jak to změnit?

Od: hop®
Datum: 02.08.12 22:35

Proč to nemá první disk? Jak jsou disky nastaveny v BIOSU? Na AUTOdetekci?

Datum: 02.08.12 22:36

Nemáte v biosu polozku halt on no errors? nebo neco podobného? aby to ignorovalo všechny chyby a boot pc normalne pokracoval dal

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.