Jak zrychlit počítač?

Od: Datum: 02.08.12 07:59 odpovědí: 11 změna: 03.08.12 12:52

Dobré ráno, mám notase.Internet mi šel vždy rychle, ale tedka mám novej antivir a počitač je dost pomalý.Pomalu najiždí stránky, vše.Může to být tím že se stahuju aktualizace pořád?jak ho zrychlit děkuji?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.12 08:17

Defragmentovat disk.

Zkontrolovat pc.

Vyčistit nepotřebné soubory.

Kouknout se, jak často se aktualizuje a testuje antivir.

Vypnout nepotřebné aplikace při startu pc a při běhu.

Odstranit viry a spyware,

Datum: 02.08.12 08:51

Ten původní, starej antivir jsi napřed odinstalovala?

Datum: 02.08.12 08:58

Který nový antivir máte?

Ten původní jste před instalací nového odinstaloval?

Od: jitka222*
Datum: 02.08.12 09:22

mela jsem Nod32 a tedka mám AVG.noda32 mám odinstalovanýho.

Datum: 02.08.12 09:29

No fujky vzdycky jsem tvrdil ze AVG neni dobre. Odinstaluj to a nainstaluj Avast!. Antivir trosku internet zpomaluje protoze vsechno co se stahuje at stranky nebo soubory kontroluje zda-li v tom nejsou viry ale nikdy to neni tak hrozne. Jestli to opravdu tak zpomalilo AVG pryc s nim.

Datum: 02.08.12 10:19

Pokud máte na počítači Windows 7, tak bych se vykašlal na všechny pokusy s různými antiviry, všechny je odinstaloval a nainstaloval Microsoft Security Esentials, které jsou pod Win7 přímo dělané a odladěné.

Ohodnoceno: 1x

Od: bena*
Datum: 02.08.12 21:04

Myslím si též, že Microsoft Security Essentials je lepší volba, a to jejen pro Windows 7, ale i Visty a XP. a pokud jste běžný uživatel, tím lépe MSE, protože ten prostě nainstalujete a už si na něj ani nevzpomenete. neotravuje různými hláškami, je snad nejméně náročným antivirem, jen teda kontrola celého počítače trvá déle, než třeba u avastu a jiných, ale ve finále stačí rezidentní ochrana a naplánovaná autokontrola jednou za týden. To si lze však v nastavení programu upravit podle vkusu a času.
navíc se nemusíte bát, že při instalaci MSE Vám nebude vnucen nějaký toolbar nebo google chrome či podobný ksindl...

Datum: 03.08.12 00:02

Kazdy inteligentni clovek si zadny "ksindl" vnutit nenecha.

Od: bena*
Datum: 03.08.12 12:07

Většina počítačů, která se mi dostane do rukou, má nainstalovaný v prohlížeči aspoň jeden toolbar. A většina lidí ho ani nepoužívá. Podle mého názoru to není tak o inteligenci, ale spíše o neznalosti. Instalátor, když tento ksindl nabízí, nebo spíše vnucuje, tak tam píše, že je to doporučené instalovat a že je to zdarma...

Například, lidé si i často stěžují, že je počítač pomalý a když uvidí zázračný program Zrychlení počítače, že zvýší výkon o x%, tak si to často nainstalují. Nakonec je to donutí zaplatit za opravení chyb a odinstalovat to tak snadno nejde, celkem se to v počítaič drží.

To samé, napříkald na zázračně rychlý prohlížeč Google Chrome. Lidé mají často internetový prohlížeč zanesený různými doplňky nebo prostě vidí, že je to nejrychlejší, tak si to nainstalují. Ve finále SunSpider test, co mám informace, vyhrává IE9. Ten si myslím, že je nejobjektivnější a nejserióznější, protože javascripty je internet protkaný. Ve finále je to téměř jedno, moderní internetové prohlížeče jsou +/- stejně rychlé a nějaké milisekundy nebo mikrosekundy je zbytečné řešit. A celkem zajímavé je, že například to tam nenapíše, že google chrome odesílá citlivá uživatelská data a kdoví, co to dělá ještě za neplechu.

Datum: 03.08.12 12:52

Ja byl jednou jedne pani spravovat notebook a mohlo to se mnou flaknout. Bezicich procesu 90 a v internetovem prohlizeci zabiraly dve tretiny obrazovky vselijake ty toolbary. Mit vic casu tak bych to okamzite naformatoval.

Od: brunclik*
Datum: 02.08.12 13:28

Zkus úplně odinstalovat antiviry, jestli to pomůže. A také pročistit počítač a registry třeba programem CCLEANER. Také zkontrolovat, co se spouští při startu počítače a vymazat zbytečnosti (různé aktualizátory a podobně) - CCLEANER zvolit Nástroje a Start.

doplněno 02.08.12 13:37:

Něco o antivirech si přečti tady (i o čištění počítače tam je).

http://mujsoubor.cz/magazin/test-antiviru

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.