Barva kabelu od pevné linky

Od: Datum: 30.07.12 17:14 odpovědí: 13 změna: 31.07.12 16:17

Dobrý den,chtěl jsem jse vás tady zeptat,jestli náhodou nevíte,jakou barvu mají holé kabílky od pevné telefoní přípojky ve zdi.Našel jsem rozkuchanou zásuvku možná od telefonu,a našel jsem tam dva úzky kabílky,černej a hnědej.Tak bych jse chtěl optat,jestli to náhodou nebyla telefoní přípojka.Děkuji za odpovědi.

Přikládám fotku.Děkuji.

doplněno 30.07.12 17:17:

Toho bílého kabelu jsi nevšimejte,to mám koaxiál,mě jse jedná o ty dva úzké,hnědý a černý.

doplněno 30.07.12 17:31:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, u nás v bytě bývalý majitel demontoval telefonní zásuvku, je vidět jen dráty. Chtěl bych se proto zeptat, jak zásuvku zapojit, mám jednu.Šahal jsem na ty dráty anic žádná rána *smich*tak to el.napětí nebude,říkal mě,že tam měl tel.zásuvku,tak nevým.

doplněno 30.07.12 17:56:

Je to panelák přes 20 let starej,ale prej tam měl tel.zásuvku,tak jestli je možný že tam jsou tel.kabely,ale jinak zbarvené,fakt nevím*nevi**nevi**nevi*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.07.12 17:20

Jo, je to možné - telefon se takovou dvojlinkou připojoval - ale taky na těch drátech může být cokoli jiného...

;)

doplněno 30.07.12 17:46:

Schemata zapojení viz. - http://www.teslastropkov.cz/navody/TZ_ANALOG.PDF , jsou-li vodiče jen dva, jde o La a Lb - ale k čemu ti to bude?

doplněno 31.07.12 09:55:

"obnovit telefonné zásuvku" - a to myslíš, že bude fungovat? - ono je taky ´dost důležité´, kam je připojený druhý konec těch drátů...

Datum: 31.07.12 08:57

Potřeboval bych obnovit telefonní zásuvku.

Od: cepagis*
Datum: 30.07.12 17:26

"Holé kabílky" mají barvu vždy "měděnou", neboť pro přenos telekomunikačního signálu se měď používá. K čemu jsou tyto těžko říct - může to být historické vedení 220V, zvonek, telefon, rozhlas po drátě či něco úplně jiného. Vzhledem k tomu, že jsou vodiče v gumě (nebo to tak z fotky alespoň vypadá), na telefon bych to osobně nehádal, ale třeba někdo poradí něco lepšího. Zkoušel jste na tom měřit napětí? Ještě než to uděláte, raději počítejte s tím, že tam těch 230V skutečně bude. Ono někdy jsou "kutilové" neskutečně aktivní a natáhnou telefon div ne CYKYnou a naopak síťové napětí zvonkovým drátem...

doplněno 30.07.12 17:27:

A mimochodem, není ten "hnědý" ve skutečnosti jen měď a bezbarvá izolace?

Datum: 30.07.12 17:53

Ano je.

Datum: 31.07.12 09:45

Pozůstatek po tel. lince to být může. Ale jestli si myslíš, ža na ni napíchneš telefon, tak takhle to skutečně nefunguje. Nejdřív si musíš udělat smlouvu s nějakým poskytovatelem telefonů a pak vůbec není jisté kudy a jak ti telefon do bytu přivede.

Od: jdukolem
Datum: 31.07.12 13:51

Telefonní svorky mají mít napětí mezi 50-70 SS V. Pochybuji ale, že tam budou, protože už budete na druhé straně dávno odpojen od ústředny.

Datum: 31.07.12 13:57

Dobře,ale mě jenom zajímá,jestli to byli,původní kabely od tel.linky.A co je prosím vás tohle za zásuvku.jestli to nemá náhodou stěma kabýlkama něco společného.Díky za odpovědi.

Od: ba*
Datum: 31.07.12 14:04

Klasická telefonní zásuvka používaná v ČR v 80. a 90. letech minulého století.

Datum: 31.07.12 14:21

Jo moc díky za odpověd,ted bych jse potřeboval zeptat,za 1,jestli jse přidělávala 2 kabílkama,jak jsem jsem dával fofku,dříve,myslím tim černým,a pruhledným.a za 2 .Jestli jse tedka dá stoho udělat klasická zásuvka na pevný internet.

Datum: 31.07.12 14:29

ta zasuvka 4 kolikava byla na 4 dratky ...

ale byt tebou tak neresim draty, ale vubec to jake pripojeni muzes mit a pak ti oni reknou jak te pripoji ...

Od: hop®
Datum: 31.07.12 14:48

Zásuvka byla čtyřkolíková, ale využity byly pouze dva kontakty. Další drátky se používaly pouze v pobočkových ústřednách na přepínání hovorů. Klasická zásuvka na O2 by z toho mohla jít udělat. Nejprve je ale potřeba najít druhý konec těchto drátků a alespoň laicky je proměřit - tedy jestli jsou průchozí a nejsou zkratované...

Od: cepagis*
Datum: 31.07.12 15:17

Pakliže chcete Internet od O2, chcete od O2 službu. A v rámci toho Vás O2 rádo připojí, tzn. sami si zjistí, kam vedou původní vodiče, zda jsou vyhovující a na druhý konec osadí zásuvku pro RJ konektor. Dnešní kabely k datovým zařízením jsou osazeny právě RJ konektory, takže dávat tam tuto prehistorickou zásuvku a pak redukci na RJ je zbytečné. Zvlášťě, když se v problematice vůbec neorientujete...

Ohodnoceno: 1x

Od: mkat®
Datum: 31.07.12 16:17

Ta skrinka je naozaj na telefon.Zapajali sa do nej dva drotiky..Takže by to malo byť pripojenie na telefon.Tie droty vedu do telefonnej rozvodne (skrini ) ktora je niekde na prizemi važho činžaku.Ak by ste chceli využiť tieto kabliky pre ine učely ako telefon tak sa asi musite dohodnuť s" telefonistami " aby vas pustili do skrinky a premerali by ste si ich ,no a potom nejakym spôsobom ich vytiahnuť von .Dosť komplikovane preto si myslim aby ste to nechali na pracovnikov čo vam pridu zapajať (intrnet?) To vedenie by ste mohli použiť len spoza vašich dveri.Ak sa na ne napojite v šacte ,na chodbe.Ak najdete tie prave kable a v šachte ich prestrihnete a a napojite na ne ine.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.