AMD nebo Intel?

Od: Datum: 25.02.13 23:15 odpovědí: 7 změna: 26.02.13 13:38

Jaká značka procesorů je podle vás obecně lepší?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.13 23:16

Intel...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.13 23:16
avatar

AMD : levnější prý menší výkon, ale třeba 8 jádra vynikající cena za ten výkon. Intel je zas drahý, ale i menší počet jader hodně dokáže, jdou líp přetaktovávat a víc vydržej.

Datum: 25.02.13 23:35

Tato otázka nemá obecné řešení. Vždy Vám bude část lidí tvrdit, že jedině AMD a druhá část si bude stát za Intelem. Stejně jako v případech Win - Linux. A obě skupiny si najdou zaručená fakta, utvrzující je v jejich pravdě. Je možné, že v určitých parametrech bude jedna značka lepší než druhá a v jiných zas naopak, ale co se normálních-domácích PC týká, které jsou v naprosté většině těžce nevyužité, alespoň co se výpočetního výkonu týká, je to podle mne úplně jedno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.02.13 23:59

Jednoznačně Intel. Jednu dobu mělo AMD pěkně našlápnuto a Intel ztrácel, ale bohužel příležitost byla promarněna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 00:18
avatar

Mám AMD, X4T, nemůžu si stěžovat, cena je opravdu lidová vzhledem k tomu výkonu. K tomu kvalitní chladič a účinný zdroj znamená prakticky neslyšitelný počítač. Intel klidně brát taky, ale spíš jen určité typy, kde je dobrý poměr výkon/cena. Uznávám, že dnes má Intel technologicky navrch, ale právě proto kupuji AMD. Pokud totíž AMD zkrachuje a zůstane celosvětově jen Intel, vývoj se prakticky zastaví a ceny porostou, protože bude mít monopol.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 00:38
avatar

A čemu říkaš výkon kmitočtu procesoru? to neni parametr vhodný k poměřování procesorů měří se to ve flopech - počet ukonů v procesoru za sekundu a má muj kamoš procesor od intelu a druhej od amd při stené frekvenci tak ten amd má o polovinu menší výkon ... v měfflopech ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 26.02.13 13:38
avatar

Bývaly časy, kdy mělo chvíli i navrch AMD, obecně jsou v současnosti považovány za o něco lepší procesory od Intelu. Firma Intel ma díky tomu i mnohem lepší hospodářské výsledky.

Osobně si ale myslím, že je zbytečné takto otázku klást. Každá z obou značek měla a má své podařené modely, modely ne tak dobré, ale i propadáky.

Při sestavě PC je dle mého skromného názoru ale velmi důležité, nejen dobrý procesor, ale i sladění všech komponentů, tedy procesoru, základní desky a grafiky, buď integrované v desce, nebo jako přídavná karta. Proto se i často stává, že optimálně poskládané PC z relativně slabším procesorem může fungovat lépe než jiné, i s výkonějším procesorem a nevhodných dalších komponentech. Kdybych přirovnal k autu, tak jako by byl výkonný motor v horším podvozku.

Jsou zde ovšem i další kritéria. Za výkon se obecně platí i spotřebou a je vždy otázkou k čemu bude PC sloužit. Nač pořízovat výkonné PC které topí jako radiátor na běžnou práci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.