Jak zavést internet do bytu

Od: Datum: 27.07.12 20:43 odpovědí: 4 změna: 27.07.12 22:57
avatar

Dobrý večer,potřeboval bych poradit.Bydlím v paneláku,a potřeboval bych za vést do bytu internet,Hledal jsem někde nákou zásuvku,ale nenašel jsem,ani od telefonu.Tak bych jse potřeboval tady vás zeptat,jestli jse to natahuje někde z chodby,nebo od kud vlastně,jestli ten panelák má internet.Protože jsi chci koupit Router,a bych mohl mít bezdrátovou sít v bytě,potřebují to na dva notebooky,tak potřebuji ten router nekam píchnout.TOHLE JE PRO MĚ ŮPLNĚ ŠPANĚLSKÁ VESNICE.Porad te mi kde,co,a jak nato,nebo kde to zjistím.Předem vám děkuji.

Jo a jěšte bych potřeboval poradit co je tohle za zásuvku,nebo jestli to má něco společného s internetem.Děkuji za odpovědi.

doplněno 27.07.12 20:47:

..Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.12 20:57
avatar

To musíš mít nejdřív smlouvu s poskytovatelem a ten už si podle svých možností zvolí způsob zavedení do bytu. Zásuvka je anténní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.07.12 20:58
avatar

Nepíšete odkud jste, jakým způsobem máte provedený rozvod signálu TV. Vaše vyfocená TV zásuvka napovídá, že máte pravděpodobně kabelovou TV, takže by mělo stačit se domluvit s poskytovatelem televize, aby Vám připojil i net...

...ale zatím je to jen teorie, z těch mála informací...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 27.07.12 21:59

Je více variant - podle dostupnosti - kabelovou televizí, ADSL, Wifi...

Pokud máte kabelovku, domluvte se s jejím poskytovatelem (jak píší kolegové), pokud ne, informujte se v místě na další možnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.12 22:57

Poptejte se u sousedů v bytech a pokud mají kabelové připojení např UPC, tak to je nejlepší a nejrychlejší. Pokud tam kabel není, tak si můžete nechat zacést do bytu přímou telefonní linku od O2 Telefónica - pokud mají akci, tak je to zdarma nebo za 1,00 Kč. Pak Vám prodají ADSL modem + router asi za 900, Kč nebo si ho můžete koupit sám někde jinde a máte připojení i síť.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.