Listina psaná v PDF, jak jí mohu upravit?

Od: Datum: 18.07.12 00:09 odpovědí: 13 změna: 18.07.12 21:43
avatar

Dobrý den. Dostala jsem nějaké dokumenty, psané v PDF. Mám tak doplnit, nějaké informace. Z e-mailu jsem si listiny uložila do dokumentů. Problém mám, jak do PDF, mám doplnit informace? V čem mám tuto listinu doplnit? Jsou tam volné řádky na doplnění, ale já se k nim nedostanu. Kde je háček? Děkuji za radu. Viky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.12 00:34
avatar

Nemá se vytisknout a vypsat ručně?

Software od Adobe (Acrobat, Photoshop, Illustrator..) otevře pdf tak, aby se dalo upravovat. Velmi dobře (ale bez záruky 100% shody) otevře pdf Inkscape, který je zdarma.

Možná nejjednodušší by ale bylo ho převést do formátu, který pak otevřete ve vašem běžném editoru (takže nejspíš word doc). Snad někdo poradí konkrétní a osvědčený převodník/službu, já jsem žádný takový nepoužíval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.07.12 00:34

Dokumenty .pdf nejsou běžnými textovými editory upravitelné, pravděpodobně máte jen Adobe Acrobat Reader... Můžete:

1. koupit ´plný´ Adobe Acrobat - umožňuje přímou editaci .pdf (na jednorázové použití je to trošku drahý špás)

2. text ´přečíst´ nějakým OCR programem do editoru (třeba Wordu), ale pravděpodobně bude problém s některými fonty, takže se nenačte vše a pravděpodobně se ´ztratí´ formátování textu (dokumentu)

3. použít některý z free .pdf editorů (přiznám se, že nemám osobní zkušenost)

4. zkusit text přímo vykopírovat do textového editoru (označit - kopírovat - vložit) - některé dokumenty to umožní, ale ztratí se formátování textu (dokumentu)

5. kontaktovat někoho, kdo plný Acrobat má - aby vám dokumenty exportoval do editovatelného formátu

doplněno 18.07.12 01:06:

To Viki: No jo - je to ´dobrej´ formát, tak jeho používání zdarma Adobe prostě nedovoluje... ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: viky®
Datum: 18.07.12 06:48
avatar

Dobrý den Mowlo. Děkuji, máte pravdu. Formát je to dobrý, ale mohou k tomu dodávat návod, jak doplnit odpovědi, pro normální smrtelníky. Už jsem vytáhla starý, dobrý, elektrický stroj, co jsem si nechala.( srdeční záležitost) Je malý, přenosný, udělá opravy, pak napíše celou větu najednou. Doplnila jsem odpovědi, aby to trochu vypadalo, naskenovala a odeslala. Viky

Datum: 18.07.12 00:35
avatar

Možností je více.

Můžete PDFko převést PDF do formátu, který můžete zpracovat a po zpracování konvertovat do PDF.

Můžete použít některý editor PDF (většinou jsou ale placené, shareware Vám do dokumentu vloží vodoznak či jinou formu upozornění na nutnost zakoupení licence, případně Vám nezpracuji celý dokument, uloží prvních pár stránek, ...)

Nezkoušela jsem zatím GoogleApps - nešlo by to doplnit tam?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 18.07.12 00:54
avatar

Děkuji za Vaše rady, ale je to moc složité. Pravděpodobně to vytisknu, odpovědi napíši na stroji a zase to naskenuji, jako odpověď. Domnívala jsem se, že je to jednodušší vyplňování.

Datum: 18.07.12 05:28

Mohlo by to být jednodušší - existují interaktivní pdf formuláře (například daňové tiskopisy), kam lze některé údaje doplnit přímo z Adobe Readeru a vyplněný formulář pak vytisknout nebo odeslat. Tato možnost je dostupná v Adobe Readeru verze 8 a vyšší. Bohužel alternativní prohlížeče pdf nebo starší verze Adobe Readeru nemusí s takovými formuláři pracovat vždy správně. V přiloženém obrázku jsou pole určená k vyplnění zvýrazněna světle modrou barvou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 18.07.12 06:51
avatar

Dobrý den. Děkuji všem za radu, dokumenty jsou vyplněny klasicky na stroji. Viky

Od: zabu
Datum: 18.07.12 06:55

Je na to SW. Jmenuje se to PDF-XChange Viewer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 18.07.12 08:50

Navrhuju použít jednoduchý online converter, který to PDF převede do Wordu. Pokud máte OpenOffice/Libreoffice nebo novější verzi Microsoft Office, je pak možné tento upravený Word dokument rovou uložit do PDF.

Ten online converter najdete tady: http://www.pdftoword.com/ (zvolíte PDF soubor, napíšete svou emailovku, tam Vám ten dokument přijde a je to). Nebo můžete použít tento: http://www.convertpdftoword.net/ - ten je rychlejší, nemusíte vyplňovat email.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dalaj
Datum: 18.07.12 12:24

Tazatelka již si poradila, pro případnou potřebu někoho dalšího doplním, že PDF, alespoň ta vzniklá exportem z dokumentů Libre Office / OpenOffice.org edituji grafickým editorem Libre Office Draw. Vlastně to vyžaduje rozšíření PDF Import, ale obvykle asi je součástí standardní instalace. Podobně by na tom měl být příbuzný OpenOffice.org Draw. Není to vrchol pohodlí, ale pro drobné úpravy stačí.

Samozřejmě, pokud to PDF je formulářové a jde jen o vyplnění informací, měla by stačit a nejpohodlnější bude vhodná verze prohlížeče PDF, typicky Adobe Readeru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 18.07.12 15:07
avatar

Dobrý den Dalaj. Když bylo Sčítání lidu, tak jsem si stáhla Adobe Reader X. Formulář PDF, jsem vyplňovala bez problémů, na PC. Domnívala jsem se, že tento formulář PDF, budu také umět doplnit na PC. Nešlo to. Ten můj Adobe Reader X, na to nestačí.

Od: zabu
Datum: 18.07.12 17:48

Komu není rady... Alespoň ten PDF XChange vyzkoušejte... Je to přesně to, co potřebujete. Editor PDF souborů. A je FREE, tedy zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.12 21:43
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.