Spuštění systému windows se nezdařilo

Od: Datum: 17.07.12 21:24 odpovědí: 4 změna: 17.07.12 21:37

Potřebuji radu, ráno jsem zapla pc normálně fungoval pak jsem ho dala do úsporného režimu a najednou počítač nejde. Píše to :

Spouštění systému windows se nezdařilo. Příčinou může být nedávná změna hardweru nebo softweru. Postup pro odstranění problému :

wložte instalační disk systému windows a restartujte počítač. Když cd vložím nic to neudělá a nemám to jak restartovat poradtě prosím . Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.12 21:27
avatar

Tak to vyrestartuj tlačítkem na bedně. Ale je možný, že ani potom se nic nestane, neb to třeba bude chtít v BIOSu nastavit bootování z mechaniky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 17.07.12 21:28

Restartovat vypinačem nebo tlačítkem reset.

doplněno 17.07.12 21:29:

BTW - co jste (od)instalovala před ´uspáním´?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 17.07.12 21:32

Zkoušela jste nouzový režim - po spuštění počítače (nebo stiskutí tlačítka RESET na bedně) mačkejte F8, vyleze nabídka možností spuštění, vyberte Stav nouze. Pokud systém naběhne, udělejte Obnovení systému. vyběhne doatz, zda-li Obnovit systém, zvolit že jo a obnovte to na čas, kdy to šlo, tedy na to ráno nebo včerejšek.

Pokud to nepůjde, vložte instalační CD a stiskněte tlačítko reset. Pokud instalačka naběhne, v pořádku, ale nedoporučuju to Vám jako běžnému uživateli instalovat, to by měl dělat zkušenější uživatel, to bych nejradši nechal servisu. Jen bych jim řekl, ať Vám zálohují důležitý data (řekněte co tam máte, co chcete zachránit).

Pokud instalačka nenaběhne, po zapnutí počítače mačkejte klávesu F2 nebo F11 nebo F12, nevím co je to za počítač. Mělaby Vám se pak ukázat taková tabulka Boot - HDD, ZIP, USB, CD-ROM, FDD a tak, zvolte CD-ROM...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakaka*
Datum: 17.07.12 21:37

Ať dělám co dělám nic. Zmáčkla jsem nouzový režim pořád se ukazuje to samé a když mačkám F1,F2 az po 12 nic to nedělá nevím co stím.. Nechám to asi na odborníkovi :) Každopádně moc děkuji za radu :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.