Core Temp - Plánovač úloh

Od: Datum: 16.07.12 14:40 odpovědí: 4 změna: 16.07.12 23:17

Dobrý den,
Co potřebuji udělat: Automaticky spustit program Core Temp po přihlášení (s administrátorskými právy) na standardním uživatelském účtu.
Program bez admin. práv nefunguje. Zkoušel jsem to nastavit v registru (nefunguje), položka Po spuštění samozřejmě nemá možnost zvolit si práva, takže nakonec zbyl Plánovač úloh. Jenže plánovač úloh je zřejmě pro každého uživatele zvlášť (na účtu admina jsou jiné úlohy než na standardním účtu).
Takže jsem všechno nejdříve vyzkoušel na účtu admina a to funguje bez problému. Pokud tu samou úlohu vytvořím v plánovači pod standardním uživatelem, ale dám mu administrátorská práva, po přihlášení se Core Temp nespustí a plánovač píše:

Služba plánovače úloh požádala o spuštění úlohy (0x41325).

Je fakt, že tenhle program se na internetu dost řeší a zřejmě to ještě nikdo nevyřešil:( Já bych to ale docela uvítal...

Díky za všechny rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.12 20:28

Přes plánovač úloh by to mělo jít.

Vytvoříte novou (nezákladní) úlohu, změníte uživatele na místního admina, pouze pokud je uživatel přihlášen, použít nejvyšší oprávnění, win7/2008 r2. Trigger při přihlášení, jakýkoli uživatel, povoleno (zbytek nechat prázdný). Do akce zadáte spouštěný program a zbytek můžete nechat, jak je. OK, bude to chtít potvrzení jen jednou, po restartu by se to už mělo spouštět bez potvrzení (ve správci úloh pod účtem admin, ne pod vaším).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.12 22:02

Tak, jak píšete, jsem to v podstatě udělal. Jen pár drobností je jinak (můžou být klíčové?).

-> použít nejvyšší oprávnění - Nelze nastavit, nevím proč. Pokud zaškrtnu a dám uložit, zeptá se mě to na admin. heslo a po vyplnění odmítne uložit s hláškou: "Plánovač úloh nemůže použít uvedené změny. Uživatelský účet není známý, heslo není správné nebo uživatelský účet nemá oprávnění úlohu měnit.".

->Trigger při přihlášení, jakýkoli uživatel - Položka je zašedlá a nejde zvolit, což ale nevadí, potřebuji to jen pro jeden konkrétní účet.

Aplikace se ale automaticky nespustí, ve správci taky není, viz výše.

Přitom, když jí najdu a spustím ručně (na standardním účtu) pravý klik - spustit jako správce, běží v pořádku...

Datum: 16.07.12 22:37

To bude právě tím oprávněním. Když to není zaškrtlé, nespouští se naplánovaný program se zvýšenými (admin) právy, ale jen s obyč uživatelskými právy, akorát pod jiným účtem.

Proč to nejde uložit mě nenapadá. Napadlo by mě akorát tak Editor zásad místní skupiny (nebo jak se to jmenuje), computer configuration - windows settings - security settings - local policies - user rights assignement: položka Replace a process level token (Nahradit token úrovně) a přidat si tam oprávnění. Ale nevím, jestli to pomůže.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.12 23:17

Hmm, bohužel jsem se dozvěděl, že Editor místních zásad skupiny (gpedit.msc) je až od vyšších verzí Windows 7, mám HP. Asi se to nevyřeší, ale díky za snahu*palec*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.