Pravidla pro majitele webu

Od: Datum: 16.07.12 13:00 odpovědí: 12 změna: 16.07.12 19:54

Prosim vite nekdo kde najdu prava majitelu webu?

Jde mi o to, zda je povinen na pozadani odstranit muj prispevek ci fotografie, ktere jsem coby registrovany uzivatel vlozila podle pravidel. Z jistych duvodu nechci aby byly fotografie na jeho webu dale publikovany a chci je odstranit.

Stalo se mi, ze jsem z osobnich duvodu z webu sve fotky odstranila a majitel je tam bez meho souhlasu dal zpet.

Nez se pustim do "boje", rada bych mela jistotu.

Dekuji za pomoc, dost mi na tom zalezi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 16.07.12 13:04

Jste autorem? Tak vyžadujte svá práva.

Datum: 16.07.12 13:19

Ano, vsechny fotografie jsou vyhradne moje! A proto si myslim, ze kdyz je dal na tom webu mit nechci, meli by to respektovat. nez do toho slapnu, chci byt ujistena o svych pravech. Ale musim to nekde njit pisemne, aby pochopili ze to myslim vazne.

Od: k2
Datum: 16.07.12 13:26

A majitel webu Vam primo napsal, ze je nesmaze? Nemohlo jit jen o nejake automaticke obnoveni databaze ze zalohy?

Datum: 16.07.12 13:54

Majitel webu mi beze slova tam vsechno co jsem si "vzala" dal nazpatek a zrisil moznost dalsi editace fotek. Textu ne.

Datum: 16.07.12 14:31

To je mozne, tkove obnoveni naprogramovat do webu?

Pokud ano, pak je toto jiste mozne. To se dozvim. Diky, prinosne pro me!

Od: mowla*
Datum: 16.07.12 13:07

K publikování fotografií musíte dát souhlas (jsou-li fotky vaše nebo k nim máte výhradní práva získaná jinak). A tento souhlas můžete odvolat.

Informujte majitele/správce webu písemně, že si nepřejete publikování vašich fotek (případně, pokud jste za jejich zveřejnění obdržela odměnu, jednejte o navrácení třeba přiměřené části). Pokud neuspějete, můžete se se stížností obrátit na majitele serveru, na němž web hostuje. Pokud opět neuspějete, nezbude, než se obrátit na soud...

doplněno 16.07.12 13:54:

;)

Ať se zadaří...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.12 13:53

Tahle odpoved mi zatim napovedela dost. Pozadala jsem majitele webu o odstraneni a cekam odpoved.

V pravidlech je pouze psano, ze cituji:

Uživatel může kdykoliv požádat o zrušení své registrace a vyřazení osobních údajů z databáze.

Provozovatel si vyhrazuje právo odmítnout smazání Uživatelem vložených Dat, které nenesou povahu autorského díla - například diskusní příspěvky apod. Z důvodů zachování kontinuity diskusí nebudou mazány diskusní příspěvky, témata a nebo komentáře ani na žádost autora.

Jinymi slovy, pokud ma data JSOU vyhradne mymi, mel by repsktovat ze je chci odstranit, Tak uvidime.

Dobra odpoved je i to, ze bych se mohla jeste obratit na majitele serveru kde web hostuje,

Dekuji, o vysledek se podelim.

Od: k2
Datum: 16.07.12 13:09

Pri registraci se vetsinou zaskrtava souhlas s "podminkami uzivani" - zde byvaji zavazna pravidla a postupy proti uzivatelum pri jejich poruseni...

Datum: 16.07.12 13:18

Jojo a většinou jsou to smrtáky pro registrační dklikávače... nic není vaše, se vším lze jakkoli nakládat..atd.. pomáhal jsem tohle tvořit a pokud si to majitel nedělal sám tak šance jsou... je otázka o jaký web jde.. ale už vím o webu s akty kde kde žalobce prohrál neb odškrt něco co si nepřečetl...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.12 14:01

Tahle odpoved je prinejmensim zajimava. Oni vetsinou pravidla zakonspiruji tak, aby se musela hledat. Na mnou zminovanem webu jsou uuuuuplne dole na strance, div mi nedrhnou o spodni listu okna. Ale nijak brutalni se mi nezdaji, Ovsem na tomto webu jsem nebyla ani ja pri registraci (dost let tomu nazpet, i kdyz od te doby web zmenil majitele a mozna i pravidla!?) opatrna a bez precteni se zaregistrovala. Alespon vim, co uz neudelam. Diky za drsna slova, ta jsou mnohem lepsi nez jakekoliv domluvy!

Datum: 16.07.12 16:27

Vysledek - fotky byly odstraneny, texty ne. Vzhledem k ruznym okolnostem se o ne dohadovat nebudu. Jeste jednou dekuji vsem!

Datum: 16.07.12 19:54

@wydra , nemohla byste uvést, o jakou službu šlo?

Před prá dny se tu někdo ptal na možnost umístění blogu, tato informace by mu mohla ve výběru pomoci.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.