Nelze se připojit

Od: Datum: 15.07.12 13:27 odpovědí: 3 změna: 15.07.12 13:49

Dobrý den mám takovou otázku, jsem v hospodě na wifi a jsem na internetu, ale doma mi nejde už 3 dnem internet. Mám doma pc a notebook přes pc se připojuji přes kabel a na notebook přes wifi mam router, ale zkoušel jsem se připojit tak, že jsem dal kabel rovnou do pc a nešel jsem vůbec přes router a nejde to nejsem žádny expert amoc tomu nerozumím a když jsem doma na notebvooku tak to piše signal 100 % velmi dobrý připojeno, ale internet prostě nejde proč ne?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.12 13:37

Protože jsi připojený k routeru, ale ten není připojen k internetu. Připojení přes PC je nesmysl. Normální je připojení z modemu nebo zásuvky do routeru a z routeru kabelem do PC. Když jsi dal kabel místo do routeru do PC, tak čím vedeš internet do routeru. Popiš lépe zapojení a rozlišuj dvě různé věci - síť (drátovou) a wi-fi síť.

Datum: 15.07.12 13:49

máme na chodbě zasuvku připojku na internet z toho vede kabel do routeru a z routeru kabel do pc, ale nelze se připojit a nic jsme neměnili

Od: mowla*
Datum: 15.07.12 13:40

A neodpojil vám připojení k netu váš provider? - pokud jste doma nic nekonfiguroval, neinstaloval... Připojíte-li se "v hospodě", pravděpodobně využváte DHCP (nic při připojování nekonfigurujete).

No - zkontrolujte si nastavení DNS a DHCP v routeru (příp. i v PC) a případně je znovu nastavte podle původního (protokol od technika providera - nebo zavolejte na support providera).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.