Exel počítání

Od: Datum: 14.07.12 10:25 odpovědí: 4 změna: 14.07.12 13:19

ahojj chci se zeptat jak dát v exelu počítání aby mi to správně počítalo.Myslím tím např. bude tabulka v ní bude příchod odchod a pak počet hodin. příchod 4:30h odchod 14:30. a aby mi to spočítalo počet hodin v ten ten... jde to v exelu?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.12 10:30

proč tam psát 14:40. Napiště normálně14.40 a spočítejte rozdíly časů. Jinak by měl jít naformátovat formát buňky čas. To je to,co potřebujete.

Od: mowla*
Datum: 14.07.12 10:34

Samozřejmě, že to jde...

1. ujasni si, jak budeš časy zadávat (musí být všechny ve ´stejném´ formátu) - nejjednodušší pro další zpracování je zvlášť sloupec pro hodiny a zvlášť pro minuty

2. odečteš dobu příchodu od doby odchodu

3. v další (postupné) verzi by bylo vhodné do výpočtu zařadit i datum, aby byla řešena doba přítomnosti přes půlnoc, případně vícedenní

Ohodnoceno: 2x

Od: jajin
Datum: 14.07.12 11:23

Dobrý nápad ale nwm zda to bude přesně počítat kolik hodin mám odpracováno když budou zvlášt minuty od hodin. nechcetě udělat vzor v exelu a poslat ho sem např. přes www.leteckaposta.cz? ;)

Datum: 14.07.12 13:19

Pokud neděláte přez půlnoc, stačí to takto.

doplněno 14.07.12 13:21:

Pro sloupce A,B,C můžete nastavit formátování na "čas", ale funguje to při zadávání čísla ve formátu xx:yy i bez něj.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.