Router stačí?

Od: Datum: 13.07.12 19:41 odpovědí: 7 změna: 13.07.12 21:11

Zdravím,

koupila jsem si nový notebook a potřebuji do něj "dostat" internet. Doma mám stolní počítač, ve kterém mám internet. Koupila jsem si tedy router, značku z hlavy nevím, ale můžu napsat. Zapojím router k počítači, router k elektřině a je to? Nepotřebuji nic jiného? Internet se přenese z počítače, který je připojen do routeru a ten ho pak pošte do notebooku? Na nákresu u routeru je totiž ještě jedna "krabice" navíc, tak nevím? Díky za odpovědi. Anzionka.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.07.12 19:47

Router připojíš k modemu a k routeru poté původní počítač a nonebook (předpokládám wifi - pokud by se jednalo o kabelové rozvody, stačil namísto routeru switch).

Pokud je to tak, je postup (zhruba) následující:

1. zaznamenat současné připojení (zejména konfiguraci TCP/IP) z PC

2. připojit router k modemu a kabelem k počítači a nakonfigurovat router tak, aby byl připojen k netu i PC

3. vytvořit a nakonfigurovat wifi síť na routeru

4. připojit notes přes wifi

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.12 20:15

Díky za odpověď. Jen nevím, co je to modem a zda ho mám. To je nějaká další "krabice", kterou musím koupit? Nebo mám nějaký modem automaticky, když mám připojení internetu na stolní počítač?

doplněno 13.07.12 20:18:

Jinak v krabici s routerem mám pouze jeden kabel na zapojení k pc a další kabel, kterým připojím router k elektřině. Toť vše. Z toho vyplývá, že router zapojím k pc a router zapojím do elektřiny. Jiné kabely jsem v balení nenalezla.

Datum: 13.07.12 20:18

Jak máte připojený intermet k PC? Kdo je poslytovatel?

Datum: 13.07.12 20:22

Bydlím v bytovce a tam je zaveden internet. Z hlavy to bohužel nevím. Co vím, je, že přes wifi net nechytám a přes telefoní linku to tuším také není.

doplněno 13.07.12 20:24:

Máme z chodby takový kabel, který je potom zapojen přímo do pc.

Od: mowla*
Datum: 13.07.12 20:44

Ten "kabel z chodby" zapojíš do routeru do portu WAN. Port LAN (kterýkoli) pak propojíš do PC - to je to, co píšu jako bod 2. ;)

doplněno 13.07.12 21:00:

Ad 1. Předem spusť na počítači Start - Spustit , tam napiš "cmd" (nebo "command" - pole verze Win) a v okně,které se otevře spusť příkaz "ipconfig /all" - a zapiš (vytiskni) si zejména IP adresa, Výchozí brána, Maska podsítě, DHCP, DNS, Fyzická adresa - pro jistotu...

Pak 2. - propoj to - a ´uvidíme´ ... ;)

doplněno 13.07.12 21:03:

Pokud net nepůjde, zapoj to zpět a dej vědět - pokud půjde, tak dej vědět taky ;)

Jo - routerje něco jako "přestupní stanice". A to CD tam zatím nedávej (to až na wifi), nejdřív jestli pojede kabelové propojení - teoreticky by mohlo i bez CD.

doplněno 13.07.12 21:13:

Klidně přes Vnitřní poštu - napiš typ routeru, půjde to snáz...

;)

Datum: 13.07.12 20:50

Předem se omlouvám, že jsem takový počítačový neznalec. Když kabel z chodby napojím na router a ten pak na stolní pc, půjde mi ve stolním pc normálně internet? Pokud to správně chápu, tak router tedy bude něco jako přestupní stanice. Internet -> router -> stolní pc. Pak tam mám nějaké instalační CD, tak to poté spustím (ve stolním pc), udělám, co je potřeba a pak to snad půjde... Jo?

Datum: 13.07.12 21:11

Díky, dneska už to zkoušet nebudu... Až to budu zapojovat, tak dám vědět, mohla bych třeba přes vnitřní poštu, kdybych měla nějaký problém?

doplněno 13.07.12 21:15:

Díky moc, až se k tomu dostanu, nevím, kdy to bude, tak klidně napíšu i typ routeru. Dobrou. ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.