DAO vs TAO - vypalování Audio-CD

Od: Datum: 23.02.13 15:26 odpovědí: 3 změna: 23.02.13 22:41
avatar

Dobrý den, při vypalování Audio-CD lze použít metodu DAO nebo TAO. Na první pohled (poslech) je rozdíl pouze v pauze mezi tracky. Která z těchto metod je lepší z hlediska menší chybovosti při zápisu, životnosti a kvality záznamu nebo šetrnější k vypalovačce. Je v tom nějaký rozdíl nebo je to jedno? A jakou metodu vypalování Audio-CD volíte vy a proč? Děkuji za odpovědi a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: miaf*
Datum: 23.02.13 16:30

Audio CD (a také všechno ostatní) se vždy vypaluje v módu DAO. Je to rychlejší a konkrétně u Audio CD vznikají při vypalování v módu TAO špatné sektory. TAO se používá, pouze pokud chceme na CD v budoucnu přidávat další data, což je v době CD-RW a flash disků přežitek.

Při vypalování v módu TAO se vždy mezi každým sektorem na chvíli vypíná vypalovací laser a na začátku a konci každé stopy se zapisuje spouštěcí a vypínací blok, což způsobuje právě větší mezeru mezi jednotlivýma stopama. Při vypalování v módu DAO jede laser celou dobu, od začátku až do konce média.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rv
Datum: 23.02.13 17:38

Jen doplním DAO = Disk At Once

TAO = Track At Once, tak se to lépe pamatuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.02.13 22:41
avatar

Dobrý den, děkuji za odpovědi. Takže metoda DAO je lepší varianta. Zdravím!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.