Jak odinstalovat Windows Media Player

Od: Datum: 23.02.13 13:08 odpovědí: 8 změna: 04.05.13 19:43
avatar

Dobrý den

poraďte mi někdo,jak odinstalovat Windows Media Player z počítače Windows XP Profesional? Jsem naprostý laik a nevím jak nato.Jako přehrávač filmů používám KM Player.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.13 13:47
avatar

Dobrý den,
Start -> Nastavení -> Ovládací panely -> Přidat nebo odebrat programy -> kliknout na Přidat nebo odebrat součásti systému a tam by měl být vidět ten Windows Media Player. Ten odškrtnete a stisknete tlačítko další.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 17:51
avatar

Dobrý den,

tak jsem použil Vaší rady.Odebral jsem WMP(píšu to zkratkou) z "Přidat nebo odebrat součásti systému".Odtud mě to zmizelo,ale problém je,že to je ještě ve Files ve složce! Odtud mě ta složka nejde odstranit,no a WMP běží vesele dál,jako kdybych ho vůbec z výše uvedené akce neodebral!Po kliknutí pravou myší se mi objeví tabulka - Potvrdit odstranění složky.Tak kliknu na "Ano" a objeví se mi cedulka - "Odstraněním WMP pravděpodobně znemožníte práci některých programů!"Na této cedulce jsem klikl na "Ano" a objevil se mi nápis - "WPM nelze odstranit,je používán jiným programem.Ukončete všechny programy,které mohou tento soubor používat a opakujte akci." Nemám tedy nic jiného "rozjeto",ale stále ta složka ve Files nejde odstranit!Tak nevím,co dál.

Od: k2
Datum: 23.02.13 13:47

Start->Nastaveni->Ovladaci panely->Pridat nebo odebrat programy->Pridat nebo odebrat soucasti systemu->odsktnout WMP

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 17:44
avatar
Ve windows XP je ještě WMP nativní součástí windows takže ho ( přes to že dva další rádci tvrdí opak ) ze systému nelze odstranit. Uvedený postup přes přidat-odebrat odstraní z počítače pouze apgrejdy na vyšší verzi ale jádro přehrávače ve windows dál zůstane. Existuje několik programů které umí s nativními součástmi systému pracovat ale nejsou to zrovna programy pro úplné laiky, protože s nimi lze celé windle spolehlivě rozbořit tak.že pak pomůže jen nová instalace.
Program který je na to přímo určený je N.Lite. Umí to pravděpodobně i Tweak UI. Ale jediný volně stáhnutelnýprogram který dokáže do složky windows vlézt a mazat je Spacemonger. Jestli mu win dovolí sáhnout na média player ne tuším ale jiné jinak neodstranitelné složky se mi přes něj dařily.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.02.13 18:05
avatar

Dobrý den,

a jsme u "jádra pudla".Toto je zřejmě ono,proč WMP nemůžu nijak odstranit!Děkuji Vám za odpověď.Já jedu na přehrávač KMPlayer a potřebuji aby mě na filmy i videa jel tento přednostně,tedy jako hlavní a aby se mi WMP neobjevoval když ho nechci.Pokud víte jak alespoň "vyřadit" WMP a upřednostnit KMPlayer,napište mi prosím.

Přeji hezký den.

Datum: 23.02.13 18:08
avatar

V KM playeru stiskněte F2, pak Asociace/Sejmutí, na kartě Asosicace zašrktněte přípony souborů, které se jako výchozí budou otvírat KM playerem.

doplněno 23.02.13 18:51:

> borek®
Nemáte zač ;)
> totak®
Díky za vaše doplnění. Vždycky jsem si akorát odškrtl WMP v Součástech systému Windows, nastavil jako výchozí jiný přehrávač a dál to neřešil. Netušil jsem, že WMP zůstává stále v PC.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.02.13 18:43
avatar

Tak Vám moc děkuji,problém jste mi pomohl vyřešit!Zaškrtl jsem si potřebné ůdaje v Asociaci v KMPlayer a je to dobré.Vše funguje,tak jak jsem chtěl.:))

Přeji Vám hezký den.

Od: hejdik
Datum: 04.05.13 19:43
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.