Modrý restart

Od: Datum: 13.11.12 18:44 odpovědí: 4 změna: 15.11.12 15:26

Zdravím - občas se mi stane ( dnes, před asi 15 minutami ), že při přejíždění mezi weby nebo i krátce po startu naskočí na displeji celoplošně modrá stránka s bílým anglickým textem. Ten se ale nedá přečíst, protože to okamžitě zhasne a PC se restartuje. Relativně nedávno se zde na poradně někdo na to ptal, ale tehdy jsem měl jiné starosti a zapomněl jsem se podívat, jestli na to někdo odpověděl. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, proč se to stane a co to znamená? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 13.11.12 19:32
avatar

Škoda, že nevíš, co to píše. Může se jednat o chybu nějakého systémového programu nebo knihovny (změněné třeba aktualizací nějakého programu), nebo i o potíže hardwaru.

Možná by stálo za to spustit nějakou verzi "live-OS" (třeba nějaký Linux) a internetit v něm. Když to lehne zas - asi problém HW (zkusit nejdřív pošolíchat BIOS), když potíže skončí - SW (přeinstalovat WIN).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horec*
Datum: 15.11.12 15:26

Díky za odpověď, ale abych mohl rady využít, musel bych být počítačově vzdělanější. Každopádně teď vím, že je to něco hodně špatného.

Od: hezrone*
Datum: 13.11.12 19:39

Hmm. To jsem měl taky... Říká se tomu prý MODRÁ SMRT a souvisí to, mám dojem, s RAMkou. Každopádně mi nikdo nedokázal pomoci a tak jsem bohužel musel k "lékaři PC"... U mně to spouštěla hlavně u her (ty jsou pro každý PC zátěží), ale je fakt, že někdy ani to ne... a interval se bude zkracovat.. aspoň u mně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robert35
Datum: 13.11.12 21:54

ano je to modra smrt radil bych znovu instalovat windows,muze se stat ze prijdete o data

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.