Opravdu nikdo neporadi?

Od: Datum: 10.07.12 21:41 odpovědí: 7 změna: 11.07.12 09:52

prosim poradil by mi nekdo? v PC nejsem expert, takze si nevim rady..nejde mi vubec posilat emailem fotografie (a neni to tim,ze bych jich posilala hodne, ani jedna mi nejde poslat, velikosti to take neni, jsou zmensene,co se da..). Problem je i v tom, ze mi to nejde ani nikam vkladat na internet (ruzne uchovny, letecka posta, na bazos atd...u mozilly to porad nabiha a nakonec napise, ze stranku nelze zobrazit...drive mi to slo vse bez problemu i posilat emailem vice fotek..v cem by mohl byt problem?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 21:48

Zkuste jiný prohlížeč a jen nejjednodušší odeslání jednoho souboru na web, například na googlu přepnout na Obrázky a nějakou fotku přetáhnout myší do vyhledávacího okna, jestli se to poslání dokončí.

Od: hm®
Datum: 10.07.12 21:58

Když oni někteří lidi, včetně tebe, trpí představou, že ostatní vědí, o čem se přesně mluví. Nevíme to. Říkal jsem si: proč míchá odesílání mailů s nějakým zobrazováním stránek? No, možná už jsem na to přišel. Ty posíláš maily asi přes nějak webové rozhraní, že? Tak je potřeba to napsat, ať nebádáme o mailových programech.

Dá se poslat mailem malý textový soubor, třeba jen s jedním slovem? Myslím soubor jako přílohu, ne to napsat do mailu. Kdyby to šlo, zkus dál: přejmenovat fotku na neco.txt případně i jinou náhodnou koncovku (třeba i nesmyslnou) a zkus poslat tohle. Jde to?

Jinak ti internet funguje normálně? Obrázky se zobrazují?

Zkus taky jiný prohlížeč.

Od: kkk*
Datum: 11.07.12 07:23

netrpim predstavou, ze vsichni vedi o cem mluvim...protoze nepatrim mezi lidi, kteri by tomu dobre rozumneli, tak asi i muj dotaz nebyl konkretni,ale proto sem se obratila sem, abych se poptala nebo aby se nekdo poptal me a navedl me..kazdopadne zkusim,jak mi tu nekdo poradil ten jiny prohlizec a uvidim,co to udela, mozna mozilla neni spolehliva, email pouzivam na seznamu,ale nikdy jsem problemy nemela, az doted..vyzkousim a uvidim..dekuji za vsechny rady

Datum: 10.07.12 21:59

Zkus to vzít popořadě. Jakého používáš poštovního klienta? U e-mailu to funguje tak, že dáš napsat zprávu, vybereš příjemce a napíšeš předmět zprávy. Pak stačí kliknout na Připojit - Soubor a otevře se vyhledávací okno. Vybereš fotku nebo fotky, které chceš poslat a dáš OK (nebo Otevřít). Tím soubor (fotku) vložíš do e-mailu a můžeš dát Odeslat. V e-mailu se ti ukáže jako připojený soubor.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 10.07.12 22:06

Problém je, že ten popis je tak neurčitý a možností, kde je problém tolik, že na takový dotaz se velmi špatně odpovídá... Velmi mi připomíná větu jednho mého známého: "Nevím kde jsem, přijeďte si pro mne!"

1. nejdou vložit fotky do mailu? - na jakém mailserveru (resp. v jakém poštovním klientu), ve které fázi nastane problém...

2. nejdou vkládat fotky na web? - jakým způsobem...

OK. - zkuste - a napište výsledek:

A. pošlete fotku na rajče volbou Vybrat fotky (musíte mít založený účet) a napište váš další postup a výsledek (tedy kdy došlo k problému a nebo odkaz)

B. vložte fotku tady, na poradte.cz do odpovědi a napište váš další postup a výsledek (tedy kdy došlo k problému)

Za A i B zkuste i v jiném prohlížeči a opět popište postup a výsledek...

Ohodnoceno: 1x

Od: lucimera*
Datum: 11.07.12 09:29

Na počítače nejsem expert také, v tom se shodneme. Každopádně jsem dříve taky používala Mozillu a vše nabíhalo tak ukrutně pomalu (někdy se stránka ani nenačetla), fotografie se mi mnohdy v mailu neposlaly, jak říkáte, i když byly velmi malé velikosti...
Jak už bylo řečeno, vyzkoušela bych jiný prohlíčeč. Jednou jsem si nějakým způsobem něco hledala na Googlu a stáhla si Google Chrome. To je snad jediný prohlíčeč, který mi vyhovuje a reklama o něm nelže - je opravdu chytrý a především hodně rychlý, i když máte slabé internetové připojení. S Explorerem a s Mozillou jsem nikdy nebyla tak spokojená jako s Chromem.
A pokud se Mozilly nechcete vzdát a jste na ni navyklá, zkuste aktualizovat a nainstalovat poslední verzi, aby byla prostě co nejaktuálnější. Je možné, že máte starší verzi, která už tento nápor nezvládá.

Každopádně - Google Chrome rozhodně doporučuji! (není to tak, že bych jim dělala reklamu *smich* ale máte tam hromadu rozšíření, můžete si zvolit vzhled a je to opravdu rychlé - stačí napsat písmenko a on už reaguje těmi nejvyhledávanějšími odkazy).

Od: bena*
Datum: 11.07.12 09:52

Google Chrome osobně nedoporučuji, odesílá citlivé osobní údaje do Googlu, které pak používá pro svůj reklamní systém.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.