Počítač musím zapnout víckrát

Od: Datum: 07.01.13 17:06 odpovědí: 13 změna: 30.03.13 00:03

Zdaravim

Mam takový problem když chci zapnout počítač tak zmáčknu tlačítko na zapnutí on nabíhá třeba po 3 s se vypne a zase třeba za sekundu se zapne a talhle je to trřba čtyřikrát během zapínání ale pří práci po naběhnutí windows se to nestane

Nevíte co s tim? Chci to zkusit nejdřív sám než to odnesu servismanovi .

Děkuji za pomoc a rady .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ellchupakabra*
Datum: 07.01.13 17:32

jednou jsem resil podobny problem ...Zkus preinstalovat windows muze taky byt v trapu zakladni deska ...mrkni esly se ti nejak neprehriva ...to co pises je dost strucne ani nevime jakej mas pc...stul nebo notebook...jakej mas OS...atd ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.01.13 17:37

mam klasickej stolní počítač a mam v tom xpčka začalo to z n nenadání a nevim proč nic jsem do něj nevylil nepřehřívá se teplota při provozu po hodinách je 46 stupnu na procesoru ... a dá se to něak zjistit jestli je v kelu ta deska?

Datum: 07.01.13 18:40

Může to být klidně studený spoj na základní desce, RAMky, zdroj, zkus najet do BIOS Setupu (zapsat si aktuální nastavení) a pak dát Default nastavení systému a chvilku s ním pracovat a jestli problém přetrvá, tak bude problém v desce, ramce, zdroji. Náhodou přestavbu či flashování BIOSu jsi před tím nedělal?

Datum: 07.01.13 18:55

ten stroj stojí na jednom místě už dva roky a nic jsem s ním nedělal ani hardwarově asi softwarově

studenák je prohranej boj a kor v počítači

Od: jdukolem
Datum: 09.01.13 10:06

Vypůjč si od někoho jiný zdroj a vyzkoušej to sním,dále mohou být příčinou vadné elektrolyty na základní desce,poznáš to okem,budou "nafouklé".

http://www.lisak.cz/nafoukle-kondenzatory-restarty.html

Datum: 09.01.13 15:55

Nebo ve zdroji. Ale to by se to vypínalo i po naběhnutí Windows, ne?

Datum: 09.01.13 08:12

A vypne se nebo skočí do modré smrti? Pokud se vypíná tak to bude s největší pravděpodobností vadný zdroj, ale na 100% to nikdo neřekne. Taky se ti nemusí roztáčet nějay větráček a pc ti to prostě vypne.
Obecně se v těchto případech jde po teplotě/chlazení, ramky, zdroj, deska, OS... ale záleží co kdy a jak to dělá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.01.13 08:39
O tom zdroji jsem s mistem taky dost premyslel ale problem se zvetsil kdyz ho uz neak zapnu a uz to nedela skoro vubec tozapinani a vypinani. Ale po zapnuti se na ubrazovce ukaze ze neni signal a dal nic ... Takze jestli to grafika odskakala nebo to napeti kleslo tak ze uz grafika pri tom nefunguje...? A jeste jedna vec co stoji tak priblizne analiza pocitace co mu je cca? at vim na co se pripravit
Datum: 10.01.13 15:06

Pokud nemáš možnost řešit to sám tak to dej na diagnostiku.
Ten no signal může pořát způsobovat zdroj, může to být ramka a může to být grafika..., ale tohle fakt nejde řešit teoreticky, musí se začít měnit a testovat, nikdo ti na 100% neřekne co to je

Od: ben®
Datum: 10.01.13 15:32

Dobrý den, něco podobného jsem už také řešil. PC se samovolně a opakovaně restartoval. A bylo to nepravidelně. Dalo to dost zabrat, ale nakonec to byla prkotina, kterou jsem nečekal. PC také stálo bez mého zásahu delší dobu na stole. Jenže vlivem teploty a otřesů došlo k nepatrnému povytažení přívodního kabelu 220V do zdroje - nebyl správný kontakt. Narazil jsem kabel "po koule" a problém byl vyřešen.

Zkuste tedy vytáhnout a narazit zpět pořádně přívodní kabel (při vypnutém PC). Další možnost je otevřít stroj a dorazit všechny kabely a kontakty. Někdy to může být i banalita, ale je to zadarmo. Zdravím!

Datum: 10.01.13 16:18
Diky za radu ale uz jsem kabely ze zadu poradne dorazit tr vsechny. O diagnostice jsem premyslel ale zase me tlacej trochu prachy takze musim vybrat neakou stredni cestu. Pravdepodobne to budu opravovat a diagnostikovat ve stredu ale doufam ze to nebude nic typu jako deska to bych asi trochu silel.. :)
Datum: 29.03.13 23:00
Vzpomel jsem si na tu otazku. Podarilo se mi to uz pred delsi dobou asi za tejden od tedle otazky. Nakonec to byl kondik ve zdroji za 3 kc. Takze pohoda... Slape to jak hodinky
Datum: 30.03.13 00:03

Díky za reakci - s podobným problémem se aktuálně potýkám taky a nevěděl jsme od čeho se "odpíchnout" (slaboproudu nerozumím).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.