Jak na Wifi

Od: Datum: 08.07.12 21:11 odpovědí: 3 změna: 08.07.12 23:34
avatar

Dobrý večer,potřeboval bych poradit,ohledně připojení dvou notebooku,k internetu přostřednictvím Wifi sítě.Tak to,potřeboval bych vědět,když jsi objednám nákej wifi router,přes internet,jestli je možné že mě to půjde.

A hlavně jse vůbec v tomhle nevyznám,jak to funguje,nebo jak jse to aktivuje,no prostě Nevím.vůbec o tomhle spojení nic.Jenom vím že ty dva notebooky wifi v sobě mají,tak bych vás tady chtěl požádat,co jsi musím koupit,jak to aktivovat,a jak to funguje.

Předem vám děkuji za odpovědi.

Moc mi tím pomůžete,ještě jednou děkuji.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.12 21:22
 
avatar

Já taky nejsem nějaký expert, ale v základech se vyznám :D

Potřebujete samozřejmě připojení k internetu (já mám modem). Pořídil jsem si wifi router, který jsem připojil k modemu. Na routeru máte ze zadu štítek, na kterém naleznete IP adresu routeru, kterou zadáte do prohlížeče, tam se vám ukáže tabulka, která by měla po vás chtít nick a heslo (to také nejdete na spodní straně routeru). Pak už byste měl postupovat podle návodu, který vám vyskočí na obrazovku. Pravděpodobně budete muset zadat nějaké heslo a jméno (které si zvolíte sám), a pak musíte zadat typ šifrování. Já používám osobní WPA2, myslím si, že to je nejlepší.

Přeju hodně úspěchu a trpělivosti :)

 
Od: mowla*
Datum: 08.07.12 23:12
 

Jak píše Frosti, jen to upřesním... ;)

1. předpokládám, že máte připojení k netu - tedy modem...

2. koupíte wifi router, který má port WAN (tam připojíte modem, kabelem)

3. k routeru připojíte, do jednoho z portů LAN, kabelem počítač a vytvoříte a nakonfigurujete wifi síť

4. připojíte notes(y) pomocí wifi (kabelové připojení je zachováno)

V lecčems vám pomůže manuál k routeru či netové diskuse (nebo někdo na Poraďte ;) ), přesto je záhodno o sítích ´něco´ vědět předem...

;)

 
Od: vlazy*
Datum: 08.07.12 23:34
 

radek1980: Já jsem na tom s vědomostmi ohledně routerů a jejích nastavování podobně jako ty. Když jsem si letos v březnu pořídil router tak jsem měl obavy zda se mi to podaří nastavit. K mému routeru TP-LINK TL-WR941ND je ale CD s průvodcem nastavení podle kterého jsem to zvládnul nastavit na první pokus tak, že mi to funguje prozatím bez problémů. Ve webovém rozhraní se dají nastavovat ještě další parametry, ale v tom se už radějí nehrabu protože alespoň prozatím nic víc tam nastaveného nepotřebuji mít a nerad bych si to pokazil když mi to už dobře funguje.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.