Nelze defragmentovat HDD

Od: Datum: 07.07.12 01:36 odpovědí: 7 změna: 09.07.12 08:45

Čau všichni,

Když začnu defragmentovat disk pomocí klasického windowsáckého programu dfrgm.disku, program chvíli pracoval, přesunul pár obrázků, nějaká mp3, zastavil se na 20%. Napsal mi chybovou hlášku, že některé svazky nejdou defregmentovat. Analýza pořád ukazuje roztroušené souvislé soubory a volné místo po celý čáře. PC mi chodí strašně pomalu, nevíte proč se mi to stává? Proč mi to nedefragmentuje celý disk? Děkuji všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.12 01:45
avatar

Spusťte napřed Scandisk a nechte opravit chyby, potom teprve spusťte defragmentaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 07.07.12 02:02

Tady může být zdrojů problému několik...

Primárně - zazálohujte si pro vás důležitá data (práci, dokumenty, obrázky, videa...). Pak kompletně reinstalujte OS - včetně FDisk, Format, instalace ovladačů...

Možná má váš disk nějaký fyzický problém, možná ne - ale my to takto ´z dálky´ nezjistíme...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 07.07.12 08:26

Ideální by bylo zálohovat důležité (fotky, různé dokumenty, klidně i ty písničky nebo nějaký filmy - prostě to, co by jste nerad ztratil) a udělat novou čistou instalaci s tím, že při instalaci si vytvoříte aspoň dva diskové oddíly - jeden pro systém a případně programy a druhý pro data, aby byla od systému oddělena, když by systém náhodou spadnul, tak aby to nezvalo i ty data s sebou.

Při dotazu na formátování zvolte NTFS (ale nikdy nikdo nevolte prosím rychlé formátování, protože rychlé formátování de facto je jen vymazání disku). Při klasickém formátování se disk kontroluje, zda-li nemá vadné sektory. Disk s vadnými sektory si můžeme přestavit jako papír, který je prostřílený. Prostě na to nic nezapíšete. No a při klasickém formátování se tyto vadné sektory zapíšou jako že jsou zapsané, aby tam WIndows a žádný program nezapisoval. Pak třeba disk, který má velikost 37,5GB, tak ukazuje, že je volné místo třeba 37,4 GB. Ale to je jen pro představu.

No a po úspěšné instalaci si nainstalujte nějaký solidní antivir (můžu doporučit třeba Microsoft Security Essentials - ideální pro běžný uživatele a pro ty, co nechtějí, aby je antivir furt otravoval různými dotazy a reklamami) a hlavně všechny dosud vydané aktualizace. Ve Windows je na to Windows Update - v XP ho najdete ve Start-Všechny programy, ve Vistácha Sedmičká v Start-Ovládací panely-Windows Update. Ty aktualizace jsou důležitý, protože zalepují díry v systému, které můžou zneužít viry a podobný. Aktualizace i opravují různé chyby v systému nebo dávají různá vylepšení.

Nezapomeňte nainstalovat i nejnovější Internet Explorer, ikdyž někteří uživatelé ho nepoužívají, přesto je to dobrý, protože IE využívají různé programy, například Skype, Seznam Pošťák a další. Samozřejmě i díky Internet Exploreru ve Windows máte takovou plochu, jakou znáte. Kdyby tam nebyl, plocha by zřejmě vypadala podobně jako z Windows 95. A to samé i Průzkumník WIndows (Tento počítač).

A po nainstalování těch všech aktualizací si nainstalujte Vaše oblíbené programy, které používáte a postupně obnovujte data ze zálohy.

Určitě bych si ještě nainstaloval program CCleaner a jednou za týden nebo stačí 1 za 14 dní bych spouštěl čištění disku a hledání chyb v registru. Tím budete udržovat počítač v dobré kondici.

Jednou za měsíc doporučím defragmentaci buď tím systémovým Defragmentace disku nebo můžu doporučit program Defraggler.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dary®
Datum: 08.07.12 01:44

Super, Naštěstí mi pomohlo to co psal jvzez Po odstranění chybných clusteru proběhla dfrgm uspěšně. Ale stejně počítám s tim že už ten hdd každou chvíli spadne tak budu asi nejlépe řešit nový bios, zálohy. Potřeboval bych aktualizovat service pack 2 na 3 a v Update se mi nezobrazuje, no ještě to pořešim... D

Od: bena*
Datum: 08.07.12 08:55

Počkejte, Vy máte nainstalovnaý jen Service Pack 1? No to bych radši udělal čistou instalaci - děravý systém je skoro volňásek pro hackery a viry...

Service Pack 2 pro XP najdete tady kdyžtak: http://www.microsoft.com/cs-c…z/download/details.aspx?id=28

A Service Pack 3 tady: http://www.microsoft.com/cs-c…z/download/details.aspx?id=24

Teoreticky můžete rovnou nainstalovat SP3, ale já doporučuju postupně, nejdřív SP2 a pak SP3. Ale jak jsem psal, nejradši bych udělal, být Vámi, čistou instalaci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dary®
Datum: 08.07.12 22:44

Mám nainstalovaný Service Pack 2 a útoků se nebojim,protože používám Norton 360 a na nějaké pochybné weby už vůbec nelezu.

A počkat, proč bych měl instalovat celý systém, Mě to celý teďkon chodí pomalu bez chyby, žádný problémy, čistim registry... akorád mě zaskočila ta defregmentace ale to už mám taky vyřešený.

doplněno 08.07.12 22:45:

A zdá se že to jede už líp.

Od: bena*
Datum: 09.07.12 08:45

Ale aktualizace, to je základ. Jako většina si mylsí, že má antivir nebo nějaký Internet security (nebo ve Vašem případě Norton 360), ale antiviry mají kolikrát hrozný problémy s backdoorsy a podobnými. navíc pamatujte, že hackeři jsou napřed, pak je na tahu výrobce, aby vydal aktualizaci zalepující díry a pak až teprv vivinou antivirové společnosti "protijed".

Vzpoměňte si na případ Conficker - antiviry, než se vzpamatovaly a vytvořily ten "protijed", tak to stihlo napadnout x počítačů. Kdo aktualizoval včas a hnedka, tak si zalepil díru, přes kteoru chodil a měl svatý klid. Samozřejmě několik hodin, nebo den/dva byl taky v ohrožení

A neznamená, že nelezete na rizikové weby, že něco nechytnete. Někdo hackne solidní stránku a je vymalováno. Vir můžete taky chytit.

Většionou radím instalovat nový systém, protože většinou tyto případy jsou takové počítače, kde je rychlejší udělat čisotu instalaci, protože tam je bordel a je to zavirovaný, rozházený. Navíc jste psal, že PC jde strašně pomalu v úvodu, proto jsem to psal.

Takže aktualizovat, aktualizovat, aktualizovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.