Obrovské windows

Od: Datum: 04.07.12 16:12 odpovědí: 10 změna: 11.07.12 12:49

Dobrý den,

Trochu jsem uklízel pc a všiml jsem si že mi os Windiws xp s sp2 zabírají 10,4 Gb!

Jak je toto možné?

Vím že po instalaci mají max 2-3 Gb + sp2 což bych typoval na nějaký ten gigabajt navíc...ale co těch dalších 5?

Není nějaký nástroj na diagnostiku -popřípadě šetrné vyčištění vidlí?

díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.12 16:51

schválně jsem se mrknul, já mám taky Windows XP a složka má objem 5,9 Gb. Ono je to možná tím, že spolu s instalací Windows vždycky instalujete i celou horu balastu, kterou nikdy nepoužijete. To je možná těch vašich pár Gb navíc.

Od: bena*
Datum: 04.07.12 16:59

Prvně si nainstalujte Service Pack 3, Service Pack 2 není už podporovaný. Můžete tak učinit pomocí Start-Všechny programy-Windows Update nebo si ho stáhnout zde: http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=183302 (ale doporučuju přes Windows Update)

Jinak můžete použít program Vyčištění disku, který najdete ve Start-Programy-Příslušenství-Systémové nástroje (můžete vyčistit i ty body obnovení)nebo použít program CCleaner.

Od: mowla*
Datum: 04.07.12 17:19

Z oněch 10,4 GB je značný podíl dále instalovaných programů (knihovny atd.) a zaplněné tempy - pročistěte si je...

doplněno 04.07.12 17:19:

BTW - jak píše Bena - s tím SP3 neváhejte...

doplněno 04.07.12 17:51:

Pokud používáte CCleaner, čistíte i tempy - jde o "Temporary files", necitlivě to lze udělat také tak, že prostě vymažete obsah adresáře c:windowsmp (příp. c:windowsemp), v zásadě nemůžete nic pokazit.

Ohodnoceno: 1x

Od: fery*
Datum: 04.07.12 17:42

Díky za postřehy,nástroje na pročištění používám ccleaner,avg tune up,re:mowla čím pročistit šetrně ty tempy...vím že registry by měly čistit oba zmíněné programy co jsem psal výše,ale o účinosti by se asi dalo spekulovat...díky.

Datum: 04.07.12 17:52

AVG TuneUp je podle mě zbytečný, CCleaner stačí. Mylsím si, že CCleaner je nejlepší volba a ostatní čističe jsou buď dost brutální a tím pádem kolikrát spíše škodí a dělají zmatek nebo naopak za moc nestojí.

Ty tempy by měl normálně CCleaner vyčistit - toby měly být myslím ty Old prefetch data...

Hlavně nikdy neinstalujte programy typu zrychlení počítače, Slow PC-Fighter, Advanced Systemcare a podobné zázračné čističe, které slibují zázraky, jak o kolik procent zrychlí počítač. Ne, ty akorát brutálně čistí a pak dělají zmatek v počítači a znám několik případů, kdy to bylo na přeinstalaci systému...

Od: hasina
Datum: 11.07.12 11:58

vazne znate takove pripady?mam veliky problem - dala jsem programem advanced system care free vycistit a zkontrolovat pocitac - po tomto zakroku nesel ani restartovat, musela jsem pouzit rovnou zle tlacitko off a po zapnuti nechce najet nic- jen logo windows xp a pak zustane obrazek plochy, nekdy i start, ale nejde ani na nic kliknout, jde jen v nouzovem rezimu a ze dvou disku nacita jen jeden...chtela jsem system obnovit, ale najednou neexistuje zadny bod obnovy...poradte co s tim prosim...nechci znovu preinstalovavat windows..

Datum: 11.07.12 12:21

Už jsem Vám psal do dotazu - tohle bude na přeinstalaci. protože když ani nouzový režim pořádně nejde, tak hold bude se muset udělat nová instalace.

A já Vás varoval před těmito čističi. Teď jste si to zkusila na vlastní kůži a vidíte.

Datum: 05.07.12 02:43

Po doinstalaci SP3 a po pročištění můžete zkusit XPLite, jímž můžete odinstalovat nepoužívané součásti WindowsXP...

Datum: 05.07.12 07:56

Tohle bych rozhodně běžnému uživateli nedoporučil, je to program na ladění Windows se kterým můžete i odinstalovat nepotřebné programy (NetMeeting, Windows Messenger,..). Ale určitě bez dozoru zkušeného uživatele by to běžný uživatel neměl ani stahovat.

Od: k2
Datum: 11.07.12 12:49

Takze pod dozorem zkuseneho uzivatele program stahnout muze? A za dozoru 2zkusenych uzivatelu i nainstalovat ci spustit?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.