Excel, složená podmínka

Od: Datum: 03.07.12 21:26 odpovědí: 2 změna: 03.07.12 22:44

Dobrý den,

potřebuji podmínkou když porovnat dva sloupecky, kdyz se oba zaroven, nebo alespon jeden z nich nerovna hodnote je vysledek 0, kdyz oba splnuji podminku je 1 .. napriklad mam cisla 6 a 4 a ty se musi vejit do rozsahu 5x5 .. 6 podminku nesplnuje, 4 ano vysledek je 0..nevim, jak presne podminku sestavit.. sestavil jsem ji takto =KDYŽ($F$4<4;KDYŽ($G$4<4;1;0)) podminka porovnava spravne, ale nechapu, ze u nekterych cisel vyhodnocuje jako nepravda a nekde jako 0 .. napadlo me a zaroven, ale nevim jak na to..poradite mi, dekuji moc, usnadnite mi praci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 03.07.12 21:35

Jen mne napadlo (možná blbost), není to formátem výsledné buňky?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.12 22:44

Tu podmínku otočte, místo podmínky (A nebo B nebo A+B) dostanete jednoduše (A*B).

Pro ilustraci: K jídlu potřebuju vidličku a nůž. Vy skládáte podmínku typu: Nemám vidličku -> nemůžu jíst. Nemám nůž -> nemůžu jíst. Nemám vidličku ani nůž -> nemůžu jíst. Místo toho stačí: Mám vidličku a nůžu -> můžu jíst.

Nechápu "rozsah 5x5", ale vaše podmínka by mohla znít =KDYŽ(A(F4 <= 5;G4 <= 5);1;0)

Porovnání prázdné i neprázdné hodnoty jakéhokoli typu by mělo fungovat, včetně stringu, podmínka prostě splněna nebude. (což je další důvod, proč by původní přístup byl špatně.. ale to už sem asi nepatří)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.