Pomalý internet

Od: Datum: 02.07.12 21:34 odpovědí: 14 změna: 03.07.12 10:44

Zdravím, asi poslední 2 týdny mám stašně pomalý internet. Mám připojení 100.0 Mb/s Od http://new2.hlucin.net/

Často aji vypadává spojení. Před dvouma týdnama to bylo ok rychlost uplně bez problému rychlost stahování např. 100MB Z ulož.to za 7-10 min a teď třeba aji za 20-30 min. Nevím čím to muže být když tak mi prosím poraďte. Nebo napište co bych měl ještě zjístit za info aby bylo lehčí zjístit příčinu děkuju moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.07.12 21:43

V prvé řadě by nebylo od věci zkontrolovat virózu, malware a zaneřádění počítače.

V druhé řadě si zjistit (jestli takovou informaci provider ´pustí´), s jakou agregací jsi připojen. Nepustí - ale rámcově lze vyzkoušet, zda je toto zpomalení konstatntní v čase a nebo třeba ´v třetí ráno jede jako vítr´, zatímco ´okolo šesté odpolední se spíš courá´...

Ohodnoceno: 0x

Od: bena*
Datum: 02.07.12 21:55

Nikde nevidím, že by nabízeli 100Mb/s internet - nejrychlejší, co nabízejí je 50MB/s přes optický kabel. Je taky možné, že Uloz.to je přetížené.

Ale zkusil bych určitě přes CCleaner vyčistit registr (můžete i disk, nic nezkazíte), zkontroloval počítač antivirovým&antispyware programem, zda-li není zavirovaný a taky zkusil otestovat rychlost přes speedtest.net nebo jiný nástroj na měření rychlosti. Odkaz na výsledek sem klidně vložte nebo aspoň napište výsledek.

Od: ryba874*
Datum: 02.07.12 22:02

No ještě bych dodal že máme v domě 2 počítače a samozdřejmě i ten druhý má takový pomalý internet takže to určitě není v počítači. Zničeho nic prostě začal být pomalý na obou PC. A mám 100.0 Mb/s aspoň to tak je ve stavu připojení k místní síti viz. obrázek

Datum: 02.07.12 22:07

Aha, tak to je jiná. Koukněte do nastavení routeru a případně ho restartujte (vypnout a znovu zapnout - můžete buď vypojením od el. proudu a znovu zapojením). Případně ho budete muset vyresetovat a znovu nastavit. Ovšem to chce, aby to nastavil někdo, kdo tomu rozumí.

Datum: 02.07.12 22:13

To router jsem vypojil a zase zapojil do zásuvky ale pořád je to stejné. A to resetnutí routeru se dělá jak?

Od: mowla*
Datum: 02.07.12 22:19

Áha - to, co píše "stav připojení" je stav lokální - tedy vaše LAN - vůbec nic to ale nevypovídá o připojení ven (WAN)...

Radím takto nerad, ale někdo zkušenější by se na "to" měl kouknout na místě...

doplněno 02.07.12 22:20:

Resetnutí routeru NEDĚLEJTE! - neuměl byste jej znovu nastavit... A tak by vám pak net nemusel fungovat vůbec...

doplněno 02.07.12 22:43:

Možná ano - ale nadálku to nezjistíme... Já su z Prahy (teda - momentálně).

BTW - žádný poskytovatel připojení vám nezaručí rychlost připojení (neveříte-li mi, zeptejte se) - koukněte se do smlouvy.

Ještě mne ale napadlo - nestahovali jste nějaké filmy, muziku apod.? - v tom případě by zpomalení mohl mít ´na vině´ FUP - omezení množství přenesených dat... To poskytovatel se začátkem účetního období zase navýší (do přenesené kapacity)...

Datum: 02.07.12 22:27

Dobře nebudu s tím nic dělat. A nemyslíte že by mohla být chyba u poskytovatele? Hlucin.net

doplněno 03.07.12 09:34:

No filmy jsme nestahoval ale stáhnul jsme nějaké samply které měli okolo 5gb ale internet byl pořád rychly stalo se to až tak o měsíc později.

Datum: 03.07.12 08:44

No chyba bude zřejmě u poskytovatele, bude lepší, když ho budete kontaktovat a on Vám tam pošle nějakého technika, který se na to podívá.

S tím resetem routeru - top opravdu radši nedělejte, nastavit to není zrovna jednoduché pro běžné uživatele...

Od: sinner
Datum: 03.07.12 08:55

Nebo co me napadne zeptat se sousedu co mají stejne připojeni .Jake oni mají rychlost..ted jsem se díval na strakach hlucin.net máte SPeed test tak zkuste co vám řekne...

Datum: 03.07.12 09:46

Tak internet si myslím že je zase v pohodě ale už není:D Jak jsem to fotil tak byl rychlí a jak jsem psal tento text tak internet je ZASE Pomalý :( když tak zavolám poskytovateli a ozvu se

Datum: 03.07.12 09:59

No tomu poskytovateli se určitě ozvěte. Jinak těch 100MB/s, co tam je psané v tom okně Připojení k místní síti, to je maximální možná přenosová rychlost, kterou může utáhnout sí´tová karta Vašeho počítače.

Jinak podle měření máte rychký internet.

Ještě mě napadlo jedno - jakou máte ageritaci? Pokud vysokou, tak sdílíte internet s několika dalšími uživateli, kteří pak když stahují, hodně omezují ostatní.

Datum: 03.07.12 10:08

No jak už jsme psal tak máme v domě 2 počítače a ten druhý nestahuje a ani nikdy nestahoval jelikož rodiče ani neví co to je:D

Datum: 03.07.12 10:36

Můžete mít doma 2 počítači, ale můžete mít taky ageritaci 1:16. To znamená, že Vám vede domů přípojka z nějaké centrály, ze které vede dalších 15 přípojek, když to zjednodušeně napíšu.

Datum: 03.07.12 10:44

No volal jsme poskytovateli internetu a ten tu někoho pošle, když tak napíšu jak se to vyřešilo pokud hccete a pokud se to vubec vyřeší:D

doplněno 05.07.12 20:05:

Takže. přišel ten pán něco udělal v PC A už to jede :P

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.