Jak zvysit vykon pocitace

Od: Datum: 29.06.12 21:06 odpovědí: 7 změna: 30.06.12 16:57

dobry den rad bych vedel jak mam zvysit vykon pocitace na max aby mi sel alespon minecraft bez sekani dekuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.12 21:27

A co kdybys třeba popsal tvoji počítačovou sestavu (vybavení a parametry).

Takhle ti můžu poradit jediné: vyměnit procesor a grafickou kartu a rozšířit RAM (paměť).

S tím v podstatě souvisí výměna základní desky.

A taky každá hra má uvedené minimální parametry počítače a pak taky doporučenou konfiguraci počítače. Tam zjistíš jak moc je tvoje současné vybavení vhodné pro danou hru.

Datum: 29.06.12 22:54

obecne plati, ze tam kde nic neni ani smrt nebere :) pokud se vam seka minecraft na vasi sestave, je docela mozne, ze se nas ptate na neco takoveho jako: "Mam Ford Fiesta 1.1L, muzete mi poradit jak by mohl byt rychlejsi pri predjizdeni, a abych aspon na dalnici mohl jet 160km/h" *jasne*

Datum: 30.06.12 03:16

joudic: tak asi bych začal generálkou motoru a postupně bych výkon upravil zvýšením komprese, kovanými písty, kovanými ojnicemi, ostrou vačkou, kompresorem, turbem, programovatelnou ECU, závodní převodovkou, velkými koly (pro větší rychlost). a vsaadím se, že těch 160km/h tutově pojede

k původní otázce: začni základní deskou, kup pořádnej processor a grafiku. to snad výkon dostatečně zvýší. postupně si pak můžeš koupít větší RAM paměř a případně SSD a výkonější zdroj

Datum: 30.06.12 16:57

Akorat pan nechtel investovat do HW :) Takze jedine co muze udelat je resetnout ridici jednotku, dat sportovni vzduchovy filtr a natankovat na shellce :)) jinak kdybyste najezdil touhle fiestou desetitisice km jako ja, tak byste vedel, ze to co jste napsal by byly jen vyhozene prachy, protoze fiesta z kopce jede i 160 km :D :D
Tim vsim jsem chtel rict, ze kdybyste videl ten Minecraft, tak by vam bylo jasne jakou PC plecku ma kolega pod stolem, kdyz mu to nestiha. Kolega nam sestavu nenapsal, ale vychazim z indicii, a má tak starý počítač, že jedine co z nej jeste muze vyuzit do noveho je pevny disk, pro data (ne pro system).
Ted vam trochu napadnu i vasi odpoved...Kdyz se rekne A musi se rict i B. Doporucil jste mu zacit zakladni deskou a procakem atd, jenze nova deska a procesor = novy zdroj a RAM pameti a vetsinou i nova skrin, pac se to do ty stary nevleze... Tezko bude v dnesni dobe kupovat desku s AGP, takze potrebuje rovnou novou PCIex grafiku (ta musi ladit se zdrojem jinak muze kupovat za chvili novej). Holt v teto situaci urcite kolega nemuze pocitat s malym upgradem, ale musi pocitat s koupi celeho noveho PC, nebot stavajici komponenty nejsou kompatibilni s temi jeho. Muzu jej potesit jedine, ze to v dnesni dobe uz neni tak drahe.

P.S.: Jinak ja si koupil pred rokem opravdu hi-top delo, a pak jsem spustil render v Autodesk 3Dmax, kvuli ktereho jsem to delo koupil, a mohl jsem jit na pivo...

doplněno 30.06.12 17:02:

a boostery a turbo boostery jsou kravina... stejne jako aditiva do benzinu (viz TÜV test), pokud tomu aby to jelo plynule chybi jen kousicek, a PC je nereinstalovane uz dlouho, tak teoreticky cistym instalem widli by se to mohlo mirne spravit, nebo se da pretaktovat PC a grafika (nebo spalit spatnym nastavenim :) )

Datum: 30.06.12 10:32

Jěště bych se vmísil do Vaší debaty...

Mě se sekal World of Warcraft a kamarad mi poradil ať si stáhnu program Advanced SystemCare 5 a pomohlo mi to.

Je to program co skenuje PC a maže zbytečnosti s tím že tam má i složku turbo boost jak na pracovni použití tak i na herní.

Zkusit to můžete za pokus nic nedáte.

Pokud by to nepomohlo tak už nezbývá nic jiného než začít nakupovat nový HW.

Hodně štěstí ;)

Od: bena*
Datum: 30.06.12 10:57

Advanced SystemCare moc nedoporučuju často dělá problémy, od verze 4 se hrozně zkazil. Ideální zrychlení počítače je zálohovat to potřebné a udělat čistou instalaci systému. Po úspěšné instalaci nainstalovat všechny dosud vydané aktulaizace, nainstalovat nějaký solidní antivir&antispyware, případně firewall, neuspokojíte-li se se systémovým. Určitě je dobré nainstalovat program CCleaner na čištění disku a registru a případně program Defraggler na defragmentaci disku, pokud se neuspokojíte se systémovým programem Defragmentace disku.

A pokud ani to nepomůže, tak investujte do hardwaru - kompatibilní paměti RAM (ideálně KIT → 2x nGB), případně koupit výkonější procesor, grafickou kartu. Nebo aspoň procesor lehce přetaktovat (ale opravdu lehce a pomalu taktovat!)

Datum: 30.06.12 15:21

Vyzkoušet program Advanced SystemCare, je tam i nějaký TurboBoster, který vypne nepotřebné procesy;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.