Zesílení wifi u notebooku

Od: Datum: 21.02.13 07:21 odpovědí: 17 změna: 23.01.15 23:35

Dobrý den

Provozuji menší obchudek(přímá viditelnost) asi 70-80m od čerpací stanice Shell kde je free wifi připojení.Bohužel signál na NB je velmi slabý jen občas a málo kdy se mi tam objeví "Shell" a jen jedna čárka.I když jsem na zkoušku pošla asi na 30m k Shellu i tak byl signál lepší ale nic moc.Byla jsme v benzině za p.vedoucím kterého znám vůbec mu nevadí že se občas připojím ale mám počítat že je to opravdu tak na 50m...

Je nějaké řešení jak zesílit signál v NB? Koukala jsme po interentu je toho spousta bohužel pořádně nevím zda by to bylo to správné a zda to vubec pomůže a bude funkční.Doma pro domácí wifi sít mám Airlive / Ovislink WL-5460AP.Bylo by např. možné to vyzkoušet nebo to nemá s mým problémem nic společného.

Děkuji za rady,doporučení,názor,vhodnou koupi, nebo to mám rovnou vzdát ...?

Jana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.02.13 07:29
Bud musi na shellu jinak natocit antenu nebo tam dat smerovou a namirit ji na vas, nebo si musite vy dat antenu (kloenta) na okno a z nej to pak dotahnhout kabelem.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.13 07:44

zadejte do Goooooogle "zesílení signálu WiFi" a je tam spousta zesilovačů ...

amatérsky jsem viděl obyčejný větší cedník, proražený na dně a přilepená USB koncovka ... vnitřek cedníku vyložený alobalem ... do vnitřku cedníku, kde byla koncovka USB kabelu se zasunul malý přijímač (Huawei E173 , nebo AnyData ADU-890WH) ... stavitel zesilovače - cedníku zděloval zvýšení o 100% ... tedy ze dvou sloupků na 4 ... tak to by bylo nejlacinější a ještě nasměrovatelné a z držáku ohnutím udělal podstavec ...

Datum: 21.02.13 07:54

aha hmmm a to nic neprodávají? Nedovadu si představit jak něco vyrábím z cedníku ...a nějak bastlím

i tak dík

Datum: 21.02.13 10:05

WiFi repeater - doporučení konderétního zařízení nechám na zkušenějších.

Něco bastlit nemá smysl, velká část návodů jsou stejně jenom blbosti (ty cedníky, misky atd.).

Od: komliba
Datum: 21.02.13 09:52
Ahoj Jani, taky chytám signál od kamaráda. Na zesílení signálu mi poradil bezvadný trik - notebook musíš obalit alobalem, aby se zvětšila odrazná plocha antény, tak nějak to říkal. Obalila jsem displej zezadu, pak taky notebook z boku a zespodu, jak to šlo. Přichytila izolepou. Nevypadá to sice nic moc, ale signál se zvýšil tak o 30 procent!
Liba

Datum: 21.02.13 10:05

Noťas obalený zespodu? Tak to si lebedí pěkně v teplíčku.

Datum: 21.02.13 10:21
Samozřejmě ty dírky kde to fouká teplo jsem propíchla.

Datum: 21.02.13 10:27

Příspěvek nahlášen jako nesmyslná rada (porušení pravidel). Fungovat to nemůže už z toho důvodu, že se ten alobal nikde nemůže dotknout samotné antény, která je skryta pod krytem displeje. Navíc obalení alobalem zhoršuje odvod tepla a notebook se díjy tomu brzy buď přehřeje a vypne (lepší případ) nebo se v něm rovnou něco tím teplem zničí (horší případ).

Datum: 21.02.13 10:46
Já jen píšu co mě funguje, jak mě to zlepšilo signál na wifi.
Hlaš si co chceš.

Datum: 21.02.13 11:15

Zdravím díky všem

no našla jsem takové "šidítko" žádný velký peníze,v recenzích docela chvála,v nejhorším to vrátím...o život nejde

co si o o tom myslíte :

http://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722nc-d185177.htm

Jinač uvažuju dobře že pokud to bude fuknční ..tak v obchodě si připojím do NB tento adapter a pojedu na adapter.. a doma zase na mojí vnitřní wifi a wifi co mám v noteboku? Adapter doma nebudu potřebovat.Nebo se to bude párovat i s wifi v NB?

díky

Od: mowla*
Datum: 21.02.13 11:28

Jani - tohle "šidítko" ti - velmi pravděpodobně nepomůže...

Přikláním se k tomu, co psal Praivo v 10:05, jen bych router nezapojoval jako repeater, ale jako AP (AccessPoint*) - vlastní wifi komunikaci se "Shell" obstará AP (má větší výkon i citlivost), do něhož notes připojíš kabelem. Vyhoví kterýkoli s externí anténou (nejlépe vyměnnou) - např. http://www.mironet.cz/Default…nSortCat=25075&PN=Price&SORT=

*) rychlost komunikace nebude vzhledem k vzdálenosti ´maximální´ a je škoda ji ještě snižovat na polovinu použitím repeateru, navíc AP umožňuje použití směrové antény (repeater - v zásadě, ne)

doplněno 21.02.13 13:50:

Omlouvám se, já jsem původní otázku jen tak ´prolítnul´ a tohoto jsem si nevšiml... Ten AirLive, co máš doma, je naprosto dostatečný jako AP (tady je nastavení pro tento případ - http://wiki.pvfree.net/index.…nk_WL-5460AP_do_rezimu_klient )... :-D

BTW "pane Mowla" nééé - jen mowlo a ty - mohu-li prosit... ;)

doplněno 21.02.13 13:54:

Jo - a u tohoto AP lze i vyměnit anténu za ziskovější (případně směrovou) pro zlepšení signálu (možné zrychlení přenosu dat) po vyzkoušení.

doplněno 21.02.13 14:04:

Kovis - směrová anténa směrově vysílá i přijímá... :-D Obecně - wifi AP-AP na přímou viditelnost a cca 50 m funguje bez problému i s ´defaultními´ anténami (2-3 dB), směrová by jen mohla- případně, zvýšit rychlost přenosu...

Datum: 21.02.13 13:41

Pane Mowla děkuji.

A to co mám doma a to co jsem zminovala v prvním příspěvku to by nešlo vyzkoušet/použít :

http://www.alza.cz/ovislink-wl-5460ap-wifi-d56554.htm

moje představa možná najivní? toto AP by zachytávalo wfi signál a ethernet kabelem by bylo spojené s notebokem?

Nebo jsem opravdu mimo...a to AP co mám slouží na jiný učel.

diky

Datum: 21.02.13 13:54

Ano, to by šlo použít v režimu klienta. Připojit k tomu externí směrovou anténu, nasměrovat na benzinku a notebook ethernetem.

doplněno 21.02.13 13:58:

Akorát je potřeba si uvědomit, že spojení je otázkou obou stran. Zatímco vy budete mít směrovou anténu s vysokým ziskem a signál z benzinky zachytíte, nemusí ještě benzinka zachytit vaše vysílání, protože tam nejspíš bude zařízení s malou anténkou. Musí se to zkusit.

Datum: 21.02.13 15:14

Teď nevím, co jste tou poznámkou myslel. Jistěže směrová anténa takto vysílá i přijímá - to dá rozum. Pokud postavíte na jednu straně defaultní anténku a na druhou směrovku, chytíte na straně směrovky přijímaný signál lépe. Směrovka vám naopak může lépe signál "prostřelit" při vysílání, takže i ta defaultní anténka něco chytí. Může se ale stát, že defaultní anténka nechytí nic, takže i když budete mít na straně směrovky signál vysílajícího AP silný, link se nevytvoří. Svého času - před nějakými 13-14 lety - jsem se wifi sítěmi zabýval více a měl jsem možnost testovat různé konfigurace antén a zařízení i vliv odrazů a jejich využití pro to, aby se dalo komunikovat mezi dvěma místy, která na sebe neviděla. V té době to byla nutnost kvůli ceně, ale na druhou stranu bylo v éteru prázdno.

Zlepšení signálu neznamená jenom to, že se zvýší rychlost, ale i to, že se spojení vůbec uskuteční.

Jinak v tomto případě se nejedná o přímou viditelnost. AP na benzince je určitě uvnitř baráku. V cestě je zeď, možná víc zdí a kdo ví, co ještě.

Od: forest
Datum: 23.01.15 23:35

Funguje to, jen jsem ještě vyměnil anténu za delší.

Datum: 21.02.13 15:58

Děkuju znova moc všem.

Situace se trochu mění.Na Shellce mají vše uděláno tak že připojení je jen max na hodinu a použitelné je to opravdu jen uvnitř v prostorách pokladen a stolečků.To co je" venku " je loterie a alchymie.Takže to vypouštím.

Jinač mi na wifi mi naběhne dalších "milion" přistupů k internetu ale vše zaheslované prostě ani jeden free..ale to je logické že..

Nedá se třeba zjistit komu ta připojení patří/kontakt nebo kdo to provozuje? velmi ráda bych někoho kontaktovala a poptala kdyby byl zájem o přístup s finančním měsíčním vyrovnání jako samozřejmost.

děkuju

Datum: 21.02.13 16:24

A nebylo by snažší zkusit kontaktovat nomálního poskytovatele internetu? V téhle době není problém mít připojení za 250kč měsíčně, nějaké poskytovatele najdeš podle lokality na www.internetprovsechny.cz a je tam databáze wifi. Nebo mobilní připojení (usb modem s příjmem 3G připojení např) tam se dostaneme na nejnižší cca 500kč měsíčně. Kontakt na soukromé uživatele těžko najdeš a popravdě, nevěřím, že by někoho cizího pustili do své sítě..

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.