Jakou licenci zvolit

Od: Datum: 21.02.13 00:13 odpovědí: 3 změna: 22.02.13 14:39
avatar

Zdravím, rozhodl jsem se naprogramovat pár jednodušších pluginů do Bukkitu (herního serveru) a chtěl bych ho dát na jejich developerskou stránku http://dev.bukkit.org jenže tam se musí zvolit licence pod kterou to chci zveřejnit a to je kámen úrazu. Je jich tam strašně moc a extra zkoumat se mi to nechce. Mě je celkem fuk co s tím lidé budou dál dělat. Nemohl by mi někdo kdo se v tom vyzná jednoduše popsat pár slůvkama nějaké ty licence či mi říct kterou vybrat a proč? DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.13 07:32
avatar
Mobil mi to stáhl rozmazazané tak si moc nepočtu ale když ti je fuk co s programem kdo bude dělat dál tak zvol některou z GNU licencí. Nevím, v čem se jednotlivé řádky liší. Možná že u některé to bude chtít abys zveřejnil zdrojové kódy a u jiné ne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 19:23
avatar

Mno, jako tři základní typy bych viděl asi tohle:

Public domain - veřejné dílo, vzdáváš se jakýchkoli nároků, je to prostě veřejná tvorba, každý si s ní může dělat cokoli.

GPL - svobodný software, může být znovupoužíván, upravován, ale vždy musí být provázen touto licencí a všechna odvozená díla musejí také být pod stejnou licencí. Viz linux, každý si ho může stahovat a doma upravovat, ale i jeho dílo, jakkoli změněné, zůstane navěky volně dostupné.

MIT - také svobodný software, také musí být doprovázen licencí, ovšem se zásadním rozdílem, že může být integrován do vlastnických a komerčních projektů. Čili se to někomu zalíbí, zahrne si to do svého balíku nebo celku a pak to prodá.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.02.13 14:39
avatar

Takže asi GPL. 2 nebo 3?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.