Microsoft Outlook - maže poštu na serveru

Od: Datum: 23.06.12 08:23 odpovědí: 4 změna: 23.06.12 10:13

Používám jako poštovního klienta v Praze na notebooku i na chalupě na stolním PC Microsoft Outlook. Když si na chalupě stáhnu poštu ze serveru upclive, tak se zpráva ne serveru vymaže a už ji nemohu stáhnout v Praze. Prosím o radu, jak to zkonfigurovat, aby se zpráva vymazala ze serveru teprve až ji stáhnu v Praze.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.06.12 09:13
avatar

V Outlooku v nastavení účtu mám volbu, po jaké době od stažení má být zpráva vymazána. Nešlo by použít totu cestu, nastavit tam třeba 14 dní, nevím jak dlouho býváte na chalupě? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.12 09:42

Otevřít outlook.

Nástroje - nastavení účtu - vybrat účet a 2x klik - další nastavení - upřesnit - zaškrtnout zachovat na serveru kopie zpráv a ještě možnost po jaké době se mají smazat.

Hezký den.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.06.12 10:06

Díky za návod, jak to nastavit. Věděl jsem, že to někde je, ale po chvíli hledání jsem se radši obrátil na zdejší znalce a neudělal jsem chybu :))

Datum: 23.06.12 10:13
avatar

Pokud stahuješ poštu přes POP3 má to nevýhodu, že se ti na druhým počítači stahují i zprávy který jsi si už přečetl na prvním. Řešením by bylo nastavit si poštu přes IMAP. Pak by se ti už jednou přečtený zprávy označily automaticky i na druhým kompu jako přečtený.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.