CD-ROM ... DVD-ROM...Problém

Od: Datum: 22.06.12 16:11 odpovědí: 2 změna: 22.06.12 16:35

Zdravím mám takový problém.Mám v počítači cca dva roky starou DVD-ROM.

Nevím kdy se to stalo je pravda že sem se na to dlouho nedíval.

V "Tento počítač" se mi vypisuje jen CD-ROM.Samozřejmě by to bylo jedno kdyby fungovala normálně DVD-ROM

A tím se dostávám k problému.

Když chci pustit něco na DVD bez problémů CD to samé.Ale když chci vypalovat.Všechny programy mi automaticky navolí CD-ROM,Zkusil sem hodně možností jak tomu předejít.Nebo tam navolit ručně DVD-ROM vše bez výsledku. A když už sem narazil na program který mi tu DVD-ROM umožnil.Tak mi to před začátkem vypalování.Napíše že nepoužívám správné DVD,Přitom používám DVD+R které sem vždy používal a bez problémů fungovaly.V BIOSU je navolená normálně DVD ram .I ve správci zařízení mám CD-ROM a DVD-ROM

značka DVD-ROM je LG ..Ve správci zařízení to mám popsáno takto DTSOFT Virtual Cdrom Device a HL-DT-ST DVDRAM GSA-h10N.

Aby sme předešli tomu že se mě zeptáte jestli ta DVD-ROM umí vypalovat :D Tak vypalovat umí.

Děkuji za vaše odpověďi sem už zoufalý.A nevím co si s tím počít.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 22.06.12 16:24

Nóóó - buďto je vše jasné - opravdu jde o DVD-ROM a v tom případě umí vypalovat, ale jen CD (tedy DVD libovolného typu vkládáte marně) - a nebo jde o DVD-RW a v tom případě (situaci popisujete špatně ;) ), pravděpodobně, došlo během času k přemazání ovladačů - nainstalujte znovu SW pro vypalování...

doplněno 22.06.12 16:40:

Pokud vypalujete přímo z OS (Win), pak reinstalujte ovladač - mělo by stačit jej odinstalovat, Win by si pak o instalaci měly říct samy...

Od: uzivatel*
Datum: 22.06.12 16:35

SW tím myslíte ovladač? A ano Je to DVD-RW popletl sem to.

Jinak vypalovat sem už přímo s touto mechanikou na X DVD.Takže by to jít mělo.A mám 100 % jistotu že zrovna na todle dvd které vypaluju teĎ by to jít mělo.

Jinak sem právě zjistil že když dám DVD do PC ukazuje mi to jako CD.A né jako DVD.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.