Odstranění jedné barvy v GIMP

Od: Datum: 20.06.12 18:44 odpovědí: 6 změna: 20.06.12 20:41

Čau, dělám něco do školy a potřebuji odstranit barvy, pracuji v programu Gimp. Pokud se podíváte na obrázek uvidíte původní obrysy Ameriky, ty jsem přebarvil jinýma barvama, ale chci aby ty staré, černé, nebyly vidět. Můžete mi prosím pomoci? Potřebuji to, co nejrychleji. Existuje na to nějaký nástroj v Gimpu? Děkuji

http://freepicupload.com/view.php?filename=106ahoj.jpeg

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lenous4*
Datum: 20.06.12 19:18

Tak jsem to teď zkusila udělat a šlo to :) Musíte kliknout na nástroj "výběr dle barvy" (trojbarevný obdelník). Ve volbách nástroje jsem nastavila práh 128, aby se označila nejen černá, ale i odstíny šedé. Pak jsem zvětšila obrázek, klikla na jedno z černých míst a stiskla delete :)

Datum: 20.06.12 19:22

To jste obtahoval ručně? K čemu pak máte ten program? To ste to moh obtahovat pastelkou na skle :P

Vemu ten základ, kombinací lasa, obdélníku atd si udělám výběr části, která má být obarvena jednou barvou. Tu vyjmu a vložím jako novou vrstvu na stejné místo. Téhle nové vrstvě přidám layer masku, nastavím greyscale a inverzní (aby černé čáry byly viditelné a bílé místo viditelné nebylo). V seznamu vrstev kliknu vedle na tu vrstvu (abych teda vylez ven z masky), vemu obdélník nebo kýbl a plácnu tam po celé ploše požadovanou barvu. Ta ovšem bude vidět jen tam, kde jsou černé čáry, zbytek bude průhledný.

Takhle upravím všechny barevné části, na závěr úplně dospod vložím bílý podklad a mám hotovo.

A obrázek, snad to z něj bude poznat.

doplněno 20.06.12 19:24:

oprava: "jen tam, kde BYLY černé čáry" - v inverzní masce jsou samozřejmě čáry bílé

V těch mini políčkách s náhledy to snad vidíte, půlka plácnutá zelenou, půlka fialovou, vedle maska s černou plochou a v ní viditelné jen ty bílé čáry.

Od: lenous4*
Datum: 20.06.12 19:26

Osobně bych to taky udělala takto. Ale teď už bude asi jednodušší odstranit to černé :-D

Od: filetta
Datum: 20.06.12 20:04

Já vím, že to tak nějak jde, potřeboval jsem to udělat rychle, neměl jsem čas to nějak zkoušet. Ale jednoho krásného, až budu mít čas, chtěl bych se to naučit... :) Ale jinak děkuji, vám oboum.

Od: filetta
Datum: 20.06.12 20:29

jenom prosím tě, nemohl by si tp"Téhle nové vrstvě přidám layer masku, nastavím greyscale a inverzní " napsat, jak jsou ty příkazy v češtině, mám české prostředí a nevím moc, co znamenají. děkuji

Datum: 20.06.12 20:41

V seznamu vrstev kliknu na vrstvu pravým, zvolím "přidat masku", vyskočí nabídka, druhá odspodu je možnost "kopie vrstvy ve stupních šedé" a dole je pak zatržítko "inverzní maska".

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.