Špatný kabel k LCD panelu?

Od: Datum: 20.06.12 00:25 odpovědí: 2 změna: 20.06.12 14:52

Dobrý den,

poslední dobou mi občas na LCD notebooku proskakují horizontální čáry. Jedná se o HP Pavilion dv5.

Při pootočení LCD panelu do jiné polohy se problém spraví (na několik minut).

Spraví se, i pokud zatlačím levou rukou za zadní kryt těsně nad znakem hp.

Jedná se o vadný kabel, nebo o něco jiného?

Lze případná výměna kabelu provést i bez návštěvy servisu?

Pokud ano, myslíte si, že je vhodné kupovat kabel na internetu od soukromých osob?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jkr®
Datum: 20.06.12 11:10

Pravděpodobně se jedná o mechanickou závadu. Nejsem technik, ale známý má s notebookem podobný problém.
Bez návštěvy servisu nebo fundovaného člověka přesnou příčinu neodhalíte - pokud nejste vy dostatečně znalý a problém si jste schopen odstranit sám.
Můj kolega v práci, který si bastlí notebooky už řadu let běžně kupuje starší monitory z vyřazených NB a montuje je do jiných.
Říkal mi, že je důležité zjistit si rozlišení a konektory - řada výrobců používá stejné monitory, které se dají v jiných noteboocích použít.
Sám bych se do toho ale nepouštěl bez hlubší znalosti rozhodně nepouštěl, ale pokud je NB po záruce, tak se do toho můžete zkusit pustit :) - záleží na Vás.
-
Z negarantovaného zdroje bych použité díly nekupoval - muselo by to být za zlomek původní ceny a to bych si ještě dal pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 20.06.12 14:52

POkud se to chová tak jak popisujete, tak je to z velkou pavděpodobností kabel a je zbytečné pomýšlet na shánění celého LCD panelu. Ten kabel lze vyspravit, někdy je to jednoduché, někdy trochu složitější, záleží na provedení. U konstrukčně dbře provedého notebooku, by taková závada ani vzniknout neměla, ale z vlasní zkušenosti vím, že někteří výrobci to dělají záměrně, aby se to časem porouchalo (ostré hrany, několikanásobně ostře zalomený kabel, nepříliš vhodný materiál vodičů). Nejideálnější jsou kabely z jemného měděného lanka, které na jedné straně notebooku vstupují do jednoho pantu a na druhé straně vystupují z druhého pantu, takovéto provedení nikde kabel neláme, jen je po délce 20-30cm namáhán na zkrut, což mu nikdy nemůže ublížit i kdyby byl notebook zavírán / otvírán 100x denně :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.